Kritikler

DAYLIGHT MISERY ”Depressive Icons”

2010 – Yunanistan

Daylight Misery, tesadüfen keşfettiğim Yunanistan’dan çıkan death tabanlı bir doom metal grubudur. ‘’Depressive Icon’’ albümleri birkaç ay önce yayınlandı.

Benim dikkatimi çeken en büyük durum davulda Seraph (Dark Fortress) yer alması oldu. Direk gruba olan ilgimi arttırdı ve albümü edinip defalarca dinleyip kritik yazmak istedim. Durum sadece Seraph ile ibaret değil aslında. Konuk olarak Nightfall grubundan Karadimas ve Rotting Christ’ın beyni Sakis vokalleriyle (Yunan dayanışması) Illdisposed grubundan ise Jakop gitarıyla albüme artı katmışlar. Rotting Christ prodüktörü George Bokos albümü havaya sokan isim olmuş ve kapak tasarımıda meşhur Travis Smith tarafından yapılmış (Nevermore-Katatonia-Death-Cradle Of Filth) Yani all star bir ekip kurulmuş kısaca. Durum böyle olunca beklentiler artıyor tabi ki, ve eksiler de daha çok göze çarpıyor.

Albüm gereksiz bir intro ile açılıyor, evet doom metal söz konusu olunca belki bu şart ama dinlerseniz fark edeceksinizdir ki öylesine bir intro olmuş (ne intro’lar gördük sonuçta) diğer bir eksi de arkasından hemen gelen ‘’Meadows Of Desire’’ parçasındaki bayan vokal oldukça vasat geldi bana. Albüm genelinde bayan vokalin kötü performansı devam ediyor. Çok daha iyi bir bayan vokal ile çalışabilirlerdi. Beni albüm genelinde rahatsız eden diğer bir nokta ise klavye kullanımı çok başarılı olmamış. Klavye ve gitar tonları arasında bir uyuşmazlık var. Bu da beni dinlerken rahatsız etti. Bunun dışında gayet güzel ve artılarla dolu bir albüm.

Sakis vokallerinden olsa gerek ki ; ‘’Infinity’’ benim favori çalışmam oldu. Doom metal (death metal etkilenimli) sevenleri oldukça tatmin edecek bir albüm olmuş.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu