Kritikler

DAWN OF AZAZEL ”Relentless”

Unique Leader Records – 2009 – Unique Leader Records

Yeni Zelanda’dan çıkan ve son dönem death metal grupları arasında en hayranlık duyduğum Dawn Of Azazel’in üçüncü albümü ‘’ Relentless’’ beni dinler dinlemez büyüledi. Müzik tamamen modern bir death metal olmuş ama old school ruhu da yer yer müziklerine yansıtmışlar. Gitar riffleri keskin ve yer yer Slayer vari sololarla süslü , davul daha çok teknik ,vokal manik brutal scream (Philp Anselmo’yu andırdı bana) sözler oldukça vahşi,kayıt ise gayet temiz. Kısaca grup budur..

Grubun önceki iki albümünü dinlediğim zaman en büyük sorun; şarkıların net bir yönü yada akılda kalıcılığı pek yoktu. Buda albümün bütünlüğünü bozuyordu . Yani güzel olan ancak adlandırılamayan bir şeylerin eksikliğini hep hissediyordum. Ancak ‘’Relentless’’ ile bu tamamen kayboldu. Her şey olması gerektiği gibi olmuş. Bu anlamda şuan için diskografi de en önemli yapıtları konumunda.

‘’Majesty’’ ‘’Over it all’’ en akılda kalıcı şarkılar. En iyi şarkılar ne derseniz cevabım tüm albüm olur. Tek eleştireceğim nokta kapak tasarımı olacaktır. Kesinlikle çok kötü olmuş. Grup bu anlamda ciddi sorun yaşıyor sanırım,çünkü üç albümden sadece bir tanesi vasatın üzerinde (‘’sedition’’) diyebilirim. Genel olarak bu konuda seçimleri yapan kişiyi oldukça başarısız buldum. Ancak müziklerinin yanında bu ‘’atın üzerinde kelebek’’ şeklinde kalır.

Unique Leader Records’dan çıkan bu albümü kesinlikle edinmenizi tavsiye ediyorum.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu