Kritikler

DARKENHÖLD ”Castellum”

Those Opposed Records- 2014 – Fransa

Aslına bakarsanız,gelen promolarda elimden geldiğince objektif yorumlar yapmaya çalışıyorum.Açıkcası Darkenhöld benim hiç sevmediğim bir tarzda black metal icra ediyor. Sanırım 10 sene önce bu tarz iyice sonsuzluğa karışmıştı. Halen devam ettiriyor olunması garip,melodic black metal’den bahsediyorum.

Castellum grubun 3. albümü,Thoso Opposed Records etiketi ile piyasaya sürülmüş,tanıtımlarını iyi yapıyorlar.Bir çok webzine ulaşmış,fakat tarz olarak gerçekten hiç hoşlanmadağımı belirtebilirim. Bana bazı grupları anımsatsada,net olarak xxx gibi diyemiyorum. Hafiften kendilerine has bir tarzları var ama genel kalıp olarak pagan temalı melodik black metal icra ediyorlar.

Kişisel olarak haz etmesemde,müzikal olarak değerlendirdiğimde albümün genel yapısı oldukça başarılı,kayıt kalitesi standartın üzerinde,her ensturuman net olarak anlaşılıyor,vokaller oldukça başarılı,çok fazla efekt yok,detone olmak
yok,tarzın hakkını veren bir vokal tonuna sahip,albüm yeteri kadar agresif değil ama vokalin verdiği agresif his ile birlikte biraz havaya girebiliyorsunuz. “The Bulwarks Warlords” isimli parça bu belirttiğim konuya kapak gibi bir örnek olabilir.

Grup hakkında bir kaç yorumda Summoning ve Emperor arasında soundlara sahip denilmiş,aslında hiçte kötü bir örnekleme değil.

7/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 60 = 61

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu