Kritikler

DARK FUNERAL ”Angelus Exuro pro Eternus”

Regain Records – 2009 – İsveç

İsveçli Dark Funeral’in 5 ‘inci studyo albümü Angelus Exuro Pro Eternus geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Grup bu albümle merchandise’den (t-shirt,şapka,bardak,don) köşeyi dönmeyi planlamış,sanırım…

Grubun 2001 den önceki parçalarını seven biri olarak bu albümde yeni bir şey bulamadım zira kapak konsepti olarakta hemen hemen bir öncekinin aynısını tekrarladıkları yetmiyormuş gibi bütün parçalarda birbirinin aynısı olması nedeniyle benden eksi puan aldı. Artık bana daha çok gerilim filmlerinin soundtracklerini hatırlatan bir video klipleride mevcut, My Funeral isimli ağır tempolu parçalarına çekmişler, bu klibi kapanan bir akıl hastanesinin içerisinde kayıda almış olmaları da ilginç bir durum, albümün iyi taraflarına değincek olursam, extreme metal tarzında gerçekten iyi işler yaptıklarını söyleyebilirim, hız, teknik, enstruman kabiliyetlerinde profesyonelleşmeleri, güzel promosyon teknikleriyle populer bir grup haline gelmelerine şaşırmamak gerekiyor.

Bu albümde önceki albümlere nazaran değişen bir şey var SATAN diye bağırmayı kesmişler hatta nefret, vampirler, stigmata, deriler içerisindeki kraliçe filan fantastik şeyler katmışlar. Albümde benim dikkatimi çeken parça grubun aynı zamanda önümüzdeki haftalarda başlayacağı avrupa turnesininde ismi olan Declaration of Hate oldu.

Kritiğe son verirken, DF hayranlarını tatmin edecek bu kayıt ile birlikte belki bu sefer Türkiye’ye uğrar, sahnesi ve görselliği iyi olan bir grup, ama artık şu tekrar tekrar aynı parçaları başından sonundan değişitirip yeni parça diye bizlere sunmasınlar, gerçekten sıkıcı oluyor.

5.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu