Haberler

Dark Angel Gitaristi Jim Durkin 58 Yaşında Vefat Etti

Ünlü thrash metal grubu Dark Angel’in gitaristi Jim Durkin, dün sabah vefat etti.

Jim’in vefatı eşi Annie tarafından bugün (10 Mart Cuma) erken saatlerde Facebook sayfasında doğrulandı. Annie şunları yazdı: ” Kalbim buruk olarak, hayatımın aşkı, en iyi arkadaşım ve kocam Jimmy’nin Çarşamba sabahı vefat ettiğini paylaşmak istiyorum. Sonuna kadar birkaç yakın arkadaşıyla birlikte yanında olduğum için yalnız değildi. Onu gerçekten özleyeceğiz ve ona duyduğum sevginin yerini hiç kimse dolduramaz. Huzur içinde yatsın.”

Kısa bir süre sonra DARK ANGEL da Durkin’in vefatıyla ilgili bir açıklama yayınladı ve şunları yazdı: “DARK ANGEL Ailesi olarak, kardeşimiz ve kurucumuz Jimmy Durkin’in Çarşamba sabahı vefat ettiği haberiyle derin bir üzüntü ve yıkım içindeyiz.”

Hayranlarına gösterdikleri sadakat ve destek için teşekkür ederiz. Çok yakında tam bir açıklama yapacağız. Bu büyük adamın kaybının yasını tutarken lütfen ailenin mahremiyetine saygı göstermenizi rica ediyoruz.”

DARK ANGEL’in orijinal üyelerinden biri olan Durkin, 1989’da gruptan ayrılmadan önce grubun ilk üç albümünde (1985 tarihli “We Have Arrived”, 1986 tarihli “Darkness Descends” ve 1989 tarihli “Leave Scars”) çaldı. Grup 2013’te yeniden kurulduğunda DARK ANGEL’in kadrosunda yer aldı ve o zamandan beri grupla birlikte çalıyordu.

Durkin, DARK ANGEL’in son konserlerinden bazılarına katılmamıştı. Konserlerde onun yerini davulcu Gene Hoglan’ın eşi Laura Christine aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu