Kritikler

CRUSHING SUN ”TAO”

Major Label Industries – 2010 – Portekiz

Siteye gelen promoların arasından download edip ancak uzundur dinleme fırsatı bulamadığım bir gruptu Crushing Sun. Her ne kadar grubun yollamış olduğu kapsamlı biyografi yazısını okuyup benimsemiş olsam da hiç iç açıcı olmayan albüm kapakları onları sürekli ertelememe neden oluyordu. Animal Collective, Fleet Foxes gibi çok fazla folk, indie, lo-fi havası sezinledim, bu kapağı görünce. Bu da biyografi yazıları İle çelişen bir durumdu. Ancak ne iğrenç sıfatsız kapakların altında yatan dev albümler gördük, değil mi? Bu da onlardan birisi işte.. Artwork kısmı dövmeci bir abiye ait olursa, olacağı da budur 🙂

Grup Portekizli ve müziklerine progresif öğeler serperek sludge-death metal icra ediyorlar. Bu grubun ilk albümü ancak ilk albüme göre fazla havalı ve müziklere hakim duruşları var. Bu duruş onları ilerde tehlikeli sulara itebilir (bir sabah uyandıklarında artık bizimde Machine Head – In Flames olmamızın zamanı geldi diyebilirler, o ışığı (!) görüyorum)

Albüme adapte gibi bir sıkıntı yok bir kere dinlemeye başladığınız zaman sıkmadan tekrara alabiliyor kendisini. İçeriğindeki iç güdüsel, sezgisel, psikolojik sözler ise bazı noktalarda dikkati üzerine çekiyor. ‘’Cantilever’’ tek geçerim diyebileceğim kalitede güzel bir çalışma. Belki edinilmesi çok farz değil ama dinlenilmesi tavsiye bir albümdür.

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu