Kritikler

CREPUSCULUM DEMOROR ”Misanthropic Instict”

Crepusculum Demoror MISANTHROPIC INSTINCT

Metal müziğin içinde belki en kendine has karakteri olan tarz black metaldir ve bu tarzı yapmak çoğu zaman bir çok sorunu beraberinde getirir.Soundun temiz olmasıda kirli olmasıda sorun yaratabilir ki bence temiz olması büyük sorundur.Böyle bir tarzın ülkemizde icra edilmesi bence başlıbaşına bir olay.

Karşımızda ülkemizde 2008 haziranında yayımlanan bir demo bulunuyor. Crepusculum Demoror İstanbullu ve iki kişiden oluşuyor (Massakreator (Agares) ve Abaddon).2004 yılından beri aktif durumdalar.Demo biri intro ve biri outro olmak üzere 6 parçadan oluşuyor .

Öncelikle intro ve outro hakkında konusucak olursak oldukça klasik tahmin edebileceğiniz savaş sesleri vs. den oluştugunu söyleyebilirim ki bence intro özellikle önemlidir benim için.Kapakta bendeki kopyanın baskısımı böyledir yoksa hepsimi böyle bilmiyorum ama çok karanlık çıkmış hiçbir şey seçilmiyor sonradan internetten gördüğüm kadarıyla beklentilerinizi karşılayacak bir black metal kapağı ne eksik ne fazla.Parçalara gelirsek öncelikle şunu belirteyim parçaların özellikle domine dom crepuscule ‘nin tamamı bence hoş meleodiler ve gitar riflerinden oluşmuş ancak kayıt yüzünden gitarlar çok boğulmuş ve parçaların yırtıcılığı bence kaybolmus daha sağlam bir kayıla bu parçalar daha sert çalınsalar daha iyi bir çalışma olacağına eminim.Kayıttaki bu boğukluk oldukça rahatsız edici oldu benim için.Tek kötü parça diyebileceğim Türkçe olan sözleriyle dikkat çeken son ayet.Bu parçada da bence sözler ve melodi uyumsuz olmuş ve sanki ayrı bir parça alttan çalıyor üsten bambaşka bir vokal yapılıyormuş gibi olmuş.Belki de sözlere çok önem verildi ve biraz özensiz çalışıldı tam olarak bilemiyorum.

Sonuç olarak başlangıç için vasat bir çalışma olmuş.Ancak dediğim gibi kayıtta ki boğukluk olmasa çok daha iyi bir demo olacağına eminim en azından parçaların özellikle biraz daha ön plana çıkar.

5/10

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu