Kritikler

CREMATORY ”Infinity”

Massacre Records – 2010 – Almanya

1991’den bu yana kariyerine 11 stüdyo albümü sığdırmış karanlık ve hüzünlü şarkıların mimarı Alman gothic  grubu Crematory var playlistimde.

Albüm 10 parçadan oluşuyor. Depeche Mode şarkısı olan Black Celebration ‘ı coverlama gereği duymuşlar pek beğenmedim olmasa da olurdu vasat bir cover olmuş. Şahsen ben Crematory’nin cover yapmasından yana değilim Metallica’nın ‘’One’’ parçasını da coverlamışlardı zamanında ve Sisters  Of Mercry  ‘’ Temple Of Love’’ parçasını da dinlerken haz almamıştım mümkünse cover yapmasınlar biz yine o bildiğimiz güzide şarkıları kendi gruplarından dinleyelim =) Albüme eksi getirmiş bu cover olayı baştan belirtiyim.

Albümdeki   favori  parçam ‘’ A Story About…’’ farklı bir havaya sokuyor beni dinlerken o aralardaki thrash riffleri beni etkiledi galiba Crematory bu albümde sadece gothic değil farklı tarzları da içinde barındıran bir albüm yapmış ilgimi de bu çekiverdi zaten. Grubun diğer albümlerinde görülen death alt yapısından sapması da ayrı bir konu. Clean vokal takviyesi de cuk oturmuş şarkılara. Bazen zamanla severiz şarkıları ilk dinlediğimizde garip gelir yabancılık çekeriz, zamanla alışarak sindirebileceğim bir albüm yapmışlar, ayıla bayıla dinlemedim ama herkesi o atmosferik ve melankolik melodilere kendilerini kaptıracağını düşünüyorum. 

Kısacası bu albümle asıl çizgisinden sapmış işi birazda deneyselliğe getirmiş Crematory. Yinede onları sevmek dinlemek için öncelikli şart Gothic sever olmak iyi dinlemeler herkese…

6/10

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu