Kritikler

Creeping Flesh – Into The Meatgrinder

Growls From The Underground – 2019 –  İsveç 

Kritik yazmaya baslarken perdeyi Death Metalden açıyorsak, başka bir kulvara geçmek biraz zor, Avrupa Death Metalinden devam edelim, karşımızda acımasız rifflerle kulağımızı  döven İsveç’li Creeping Flesh var. Grup 2013 yılında Metal sahnesine çıkmış olmasına rağm en  ilk full-length albüm için uzun süre bekledi.

Albüme kadar piyasaya çıkardıkları iki EP ve bir demonun toplamı olan, 2018´de piyasaya çıkan “In Times of War” compation´in ardından grup veda etmiş gibi görünüyordu; ama bir sürpriz yaparak sonunda albümü piyasaya çıkardılar . Albümün Death Metal hayranlarına sunumuna kadar gecen altı seneyi düşündüğümüzde grubun enstrüman performansı ve parça yazma konusunda ustalaştığını söyleyebiliriz; ama daha iyisi olabilirdi. Albümü konseptine genel olarak baktığımızda grubun geçmişten bu yana savaş temasına kafayı takmış olduğunu görüyoruz zaten parça isimlerinden bunu rahatça fark etmek mümkün. Gitar tonlarını, vokalin yapısını göz önüne alırsak Asphyx´i andıran bir doku var; ama ne yazık ki onlar kadar iyi değil. Albümün tamamına Groove riffler hakim ve yer yer tempo oldukça düşürülmüş , “Black Twisted Limbs” gibi parçalar oldukça yavaş ilerliyor. Ama yinede bazı leziz ayrıntılar albümü dinletiyor, örneğin 4. şarkı “Zaamurets” erke dönem Bold Thrower´i andırıyor.

Vokal tonu ben her ne kadar memnun ediyor olsa da , gitar tonu özellikle daha iyi olabilirdi. İkinci bir full-leght albüm gelir mi ? Ya da ne zaman gelir? Elbette bilinmez; fakat umuyorum olaya bir son verip bırakmazlar, bir sonraki albümü daha iyi olacağına inanıyorum. Eğer  ellerinde bunun için yeterli materyal yoksa, gruba noktayı koymak için tam zamanı.

Albümün Yazar Notu :
6,8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu