Kritikler

COUNTESS ”On Wings of Defiance”

Barbarian Wrath – 2011 – Hollanda

Hollandalı Countess grubunu daha evvelde dinlemiştim fakat ön yargılarım olduğu için bir kenara atmıştım.Hafiften NS kokan temalar işleyen bir proje fakat savaş, barbarlık, geçmiş zamanlar, tarihi konuları tama alan bir black metal projesi…Tek kişilik bir proje Orlok üstlenmiş bütün kayıtları. Drum machine tabi ki çok yapay kalmış,gitar kayıtları da üst düzey değil.Bilgisayarda yapıldığı ve çok uğraşılmadığı hemen anlaşılabiliyor. Raw black metal işi olsa bu özensiz tavrı anlayabilirim ama biraz daha tematik ve pagan havalarında olan bu proje için kesinlikle daha derli toplu bir kayıt gidebilirdi.

Grubun havası 80lerdeki Venom, Celtic Frost, Bathory ve 90lardaki Burzum, Graveland vs. gibi grupları anımsatabilir. Özellikle vokal tonu Venom/Celtic Frost arası gerçekten çok hoşuma gitti… Bu albümde yer yer klavye tonları da duyuyoruz ama genel anlamda aynı tempoda giden parçalar birbirini izlemiş.

Alman firma Barbarian Wrath tarafından 666 kopya sınırlı üretilmiş bir CD ‘ye sahip olan Countess eski usul özellikle Bathory, Burzum türü şeyleri sevenlerin kovalayacağı işler arasında yerini alıyor. Zaten yaklaşık 20 senedir üretken bir yapıya sahipler.”On Wings of Defiance” projenin 13üncü albümü olarak piyasadaki yerini alıyor. Tabii demoları, epleri ve konser kayıtlarını saymıyorum…

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu