Kritikler

CONNATE EXASPERATION ”Crypts of Decay”

Self-financed – 2010 – İran

Son zamanlarda büyümeye başlayan İran metal piyasası yeni bir ürün daha verdi. Her geçen gün sınır komşumuzdan daha başarılı işler duymak ilgi çekici ve eğlenceli oluyor.

Connate Exasperation yeni bir grup, yada tek kişilik grup da diyebilirim, vokalist session eleman olarak kayıtta bulunmuş, 2009-2010 yılları içinde bu ilk demosunu kaydetmişler ve geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürmüşler. Ben de distro takası sayesinde edinme şansı buldum. Güzel kaliteli kitapçığı olan, pro-cdr bir ürün.

Başarılı gitar soloları ve teknik riffleri ile grup teknik brutal death metal icra ediyor, şarkıların bazı yerlerinde biraz 90’lı yılların Florida death metali etkisi hissediliyor, ama çok fazla değil. Bunu vokalistin hırıltılı brutal vokalinde de hissetmek mümkün.

Amerikan brutal death metali kadar şiddetli, brutal bir demo olmuş. Davullar başarılı yazılmış ama kullanılan tonlardan drummachine olduğu çok bariz belli oluyor. Kusur bulacağım tek nokta bu sanırım.

Demoda son olarak “Bonecrush” isminde normalin dışında giden bir şarkı var, grup biraz deneysel şeyler yapmış. Davul tonlarının bu şarkıda tuhaf durmadığını söyleyebilirim.

Hep batıdan değil de biraz da doğudan dinlemek isteyen, demo meraklısı death metalcilere tavsiye ederim.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu