Kritikler

COLDWORKER ”Rotting Paradise”

Relapse Records – 2008 – İsveç

Eski albümler hakkında kritik yazmayan birisi olmama rağmen bu şekilde kaliteli albümleri keşfettiğim zaman paylaşmaya gerek duyuyorum. 2006 çıkışlı Coldworker grubunun 2008 yılında yayınladıkları ikinci ve şuan son albümleri olma özelliği taşıyan baba bir uzun çalar..Umarım yakın gelecekte 3. albümlerini daha fazla geciktirmeden yayınlarlar.

İsveç ve Death Metal denilince dikkat çekmeye değer bir artı oluşturuyor direk. Grubun müzikal yapısı Amerikan DM ile Kuzey Avrupa Grindcore karışımı ve oldukça patlatıcı bir yapıya sahip. Albüm 12 şarkı ve 38 dakikalık zamanı ile kendini sürekli tekrara aldıran bir yapıda. Kadroda davulda ve grup kurucularından Nasum grubundan tanıdığımız Anders Jakobson gibi önemli bir şahsiyet var. Grubun soundu Nasum etkili ancak daha fazla Death Metal öğeler içermekte. Hatta bazı yerlerde Melodik Death Metal öğeler bile yer alıyor.

The Black Dog Syndrome, The Machine, Paradox Lost, Syptoms of Sickness,Deliverance of the Rejected benim ön planda tuttuğum çalışmalar oldu.

Ex-Nasum,Rotten Sound karışımı ve Relapse Records’un gözdelerinden desem sanırım grubun yakın zamanda geleceği noktayı tahmin edebilirsiniz.

9,5 / 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu