Röportajlar

CHOPSAW SLAMMING FLESH

İstanbullu death metal grubu Chopsaw Slamming Flesh yeni çıkan gruplar arasında hoşuma gidenlerden, myspace’te grubu dinledim ve yeni çıkacak olan E.P. kısa bir söyleşi yaptım..

Türkiye’de sizin gibi grupları görmek büyük mutluluk, E.P. kaydı ile uğraşıyormuşsunuz, biraz bilgi verir misiniz?
Öncelikle teşekkürler bizim için güzel oldu,ep’nin ham kayıtları tamamlandı,mix ve kapak tasarımı gibi şeyler kaldı,1,2 ay içinde ep’yi basıp dağıtmayı düşünüyoruz.ep çıkışıyla beraber label da arayacağız kendimize..

Sözler nasıl, tarzın gerektirdiği gibi gore, leş bişeyler mi ?
Evet,genellikle konsept olarak insan üzerine olan şeyler bunun gore dediğimiz eleştirileri ve bunların kendimizce yorumlanması..

Grubunuzla fazla ilgilenilmediğini düşünüyorsunuz, sebebi nedir? Ben bu tarzı seven gençlerin olduğunu düşünüyorum, gerçi slam seven var mı bilemiyorum…
Aslında grubumuzla ilgilenilmediğini pek düşünmüyoruz sadece materyalimiz yok daha elimiz belki bu yüzden tanınmadığımız için bu hisse kapılmış olabiliriz.ep çıktıktan sonra birçok şeyin netlik kazanacağına inanmaktayız..

İstanbul’da hemen hemen her hafta sonu konser oluyor ve hemen hemen hep aynı grupları görüp duruyorum afişlerde, siz bunlarda neden sahne almıyorsunuz?
Genelde her hafta sonu yapılan konserler geniş kitlelere hitap eder tarz olarak genelde popüler şeyler barındırır biz bu tarz bir grup değiliz..ve her dakika konser yapmak istemiyoruz..Biz sadece bu müziğe adamış kanıyla canıyla dinleyen insanlara çalmak istiyoruz, bizle benzer tarzda olan gruplarla çıkmayı tercih ederiz..Türkiye’de malesef bu tarz gruplar olsun kitle olsun pek yok.

Konuşurken adınızın afişe yazılmadığı bir konserden bahsettiniz, akıbeti nedir?
Evet.Kayıtlarla meşgul olduğumuz için kimse bize festival hakkında bir şey demediği için kaçırdık bu festivalin başvurusunu..

İlk konserinizde Bosna-Hersek’li Flatline ve Unrise ile beraber sahne almışsınız, konser nasıldı?
Çok dolu geçmedi arkadaşlar kankalar saolsun geldiler.Flatline ve Unrise gayet başarılı gruplardı performansları gayet iyiydi..Birkaç kanka daha kazanmış olduk yurtdışından çok eğlendik.

Grubunuz hakkında herhangi bir şey yada röportaj bulamadım, pek bilgiye ulaşamadım, planlarınız neler?
Kadroyu oluşturalı 9-10 ayımız oldu..Kayıt yapmadığımız için pek bir şeye yönelmedik CxSxF olarak underground bir tutum içerisindeyiz ve az laf çok iş felsefesini benimseyip poserları kınıyoruz..

Sizi hiç dinlememiş birine grubunuzdan bahsetmek gerekirse hangi grup gibi diyebilirsiniz?
Öncelikle dinlediğimiz taptığımız gruplara benzetmiyoruz.Tarz olarak bahsedecek olursak usa brutal death metal ile avrupa tarzı slam’in birleşimi diyebiliriz. Buna verdiğimiz isim ise ‘Guttural Groovy Truck Sound’ :))

Daha da soracak bir şeyler bulamıyorum sanırım bu kadar yeter, son olarak söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Salim ve İsmail yk gibi göt delikleri müzik yapmasın :))) ve tabiki de gerçekten bir tarzın hakkını vermeyen veremeyen kişiler çok iddialı konuşmasın..

CxSxF ile röportaj yaptığı için tüm Extreminal tayfasına selamlar yolluyoruz,,/

Vatani görevi için aramızdan ayrılan kahraman vokalimiz AYKUT SAVURAN’a hayırlı teskereler diliyoruz…

Kamyon kalın peace…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu