Haberler

Çekya’da Dehşet Bir Festival “BASINFIRE”, Kadro Tamamlandı!

26 – 29.6.2024 tarihinde SPÁLENÉ POŘÍČÍ'de gerçekleşecek olan festivalin kadrosu ve basın açıklaması sizlerle:

Çekya ya da herkesin kullanmayı hala devam ettirdiği ismiyle Çek Cumhuriyeti metal anlamında çok kaliteli festivallere imza atmaya devam ediyor. Brutal Assault, Obscene Extreme, Nice to Eat You gibi, bir çok festivale ev sahipliği yapan bu Orta Avrupa ülkesi bambaşka bir festival ile bizleri selamlıyor. Brutal Assault’un organizatörleri Obscure Promotion’un bizlere ulaştırdığı bu basın bülteni ve bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Festivalde dikkat çeken ünlü gruplar Blind Guardian, Fear Factory, Cradle of Filth, Rotting Christ, Kataklysm, Suffocation, Destruction ve Crowbar… Tüm kadroyu aşağıdaki afişte bulabilirsin.

BASINFIRE FESTİVAL PROGRAMI TAMAMLANDI!

Sadece bir ay kala, hazırlanma zamanı! Son olarak altı grup daha eklenerek bu yılki line-up tamamlandı.

Fransız grup CELESTE, Spálené Poříčí’ye gelecek ve avangart black metalleriyle fırtına gibi esecek. Çek alternatif sahnesi bu yıl 25. yılını kutlayan PRVNÍ HOŘE tarafından temsil edilecek. Slovakya’dan 80’lerin eski tarz metalini getirecek olan ağır thrash metal patlaması ACID FORCE gelecek. Ayrıca REFORE’un saf thrash metalini de dört gözle bekleyebilirsiniz. SHOGUN TOKUGAWA 11 yıl aradan sonra yeni post-hardcore dalgasıyla geçen yıl sahnelere geri döndü ve metalin efsanelerinden ilham alan genç Çek grup DEADROOTS da eksik olmayacak.

Basinfire’da bu yıl, beş yıl aradan sonra dokuzuncu stüdyo albümleri “Kob’” ile geri dönen pagan folk metal grubu ARKONA sahne alacak. Liste ayrıca iki İngiliz isimle zenginleşiyor: yetenekli melodik post-hardcore grubu AS EVERYTHING UNFOLDS ve güney Galler’den dört üyeli bir alternatif rock grubu olan DREAM STATE.

Basçı Zdeněk Kuba’nın (ex-ARAKAIN) grubu NIAKARA, Michal Skořepa’nın müzikal ve görsel projesi PAN LYNX ve Plzeň’den thrash/death metal dörtlüsü 1000BOMBS’un da aralarında bulunduğu dokuz Çek grubuyla genişleyen line-up, Çek müzik sahnesinin hayranlarını da memnun edecek. Çek Cumhuriyeti’nin en yetenekli ve tartışmalı gruplarından biri olan HENTAI CORPORATION da Çek temsilciliğini güçlendirecek. Dana Friml’in MEAN MESSIAH projesi de yeni bir albümle gelecek ve HEJTMAN grubu cesur “rock’n’roll ”larını çalacak.

Kuruluşu 1984’lere dayanan ve Šakal (Törr) tarafından yönetilen Plzeň efsanesi FATA MORGANA da eksik olmayacak. Davulda Martin ‘Marthus’ Škaroupka (Cradle of Filth) ile Brno’dan ağır hard rock oluşumu DOGMA ART da sahne alacak. Yeni albüm “Leaver” SATISFVUCKTION tarafından sunulacak.

Basin ayrıca Reykjavik’ten NYRST ile siyah kadrosunu güçlendiriyor ve İzlanda yanardağlarının ham gücünden ilham alan yeni albümleri “Völd ”ü sunuyor. Son olarak, Spálené Poříčí, Obscura liderliğindeki saf, yalın bir siyah grup olan okült ASAGRAUM tarafından ziyaret edilecek.

Sadece bir günlüğüne Basin’e gelin!

Tüm festivale gelemiyor musunuz? O zaman bir günlüğüne Basin’e gelin! Bir günlük bilet alın – sadece kendiniz için değil, aynı zamanda üç kişilik özel bilet teklifiyle tüm grubunuz için daha iyi bir fiyata.

Bir günlük biletler buradan satın alınabilir: https://basin.cz/en/tickets

Güncel kadro:

1000 BOMBS, ACID FORCE, ARKONA, AS EVERYTHING UNFOLDS, ASAGRAUM, ATREYU, BATTLE BEAST, BLIND GUARDIAN, BRAND OF SACRIFICE, CELESTE, CRADLE OF FILTH, CROWBAR, DANGERFACE, DEADROOTS, DESTRUCTION, DOGMA ART, DREAM STATE, FATA MORGANA, FEAR FACTORY, FLESHGOD APOCALYPSE, GUTALAX, HALOCENE, HEJTMAN, HENTAI CORPORATION, HULDER, IN EXTREMO, INSOMNIUM, KATAKLYSM, MEAN MESSIAH, NANOWAR OF STEEL, NIAKARA, NYRST, PAN LYNX, PANZERFAUST, PRVNÍ HOŘE, REFORE, ROTTING CHRIST, SATISFACTION, SHOGUN TOKUGAWA, SKÁLMÖLD, SUFFOCATION, SUICIDAL ANGLES.

Web sitesi: https://basin.cz/en

Basın Fire Fest Son Eklenen Gruplar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu