Kritikler

CEBREN-KHAL”A Mass of Despair”

BadMoodMan Music – 2010 – Fransa

Fransız grubu ilk kez dinliyorum.Kendileri Doom Metal icra ediyorlar.Ama romantik doom metal değil daha kasvetli, negatif ve ölümcül doom metale yakın bulduğumu söyleyebilirim. Zaman zaman hızlandığı ve scream vokaller ile birlikte kaotik bir sound kapladığı için yer yer melodic black metal e kaymalar de yok değil.

Beni bilenler bilir son 8 yıldır melodic black metal ve doom metal ile ilgili çok fazla grup dinlemedim ama bir dönem gerçekten çok fazla bu tip gruplardan dinliyordum o günlerden kalma kulak kabartması ile bu kritiği yazıyorum. Bir dönem bu tarz çok hakimdi piyasaya hatta ülkemizde ki örneklerinden Ominious Grief ve Lost Infity hatta hatta bir dönem Infected ‘ı hatta yer yer Ravenwoods’u anımsatıyor..

Parça süreleri tarza uygun şekilde en kısası 8 dakika civarında 5 parçadan oluşan bu albüm doom metal severler ve özellikle bunalım,karanlık gruplardan hoşlananlar için biçilmiş kaftan olarak nitelendirsem yanlış olmayacaktır.Kaliteli bir yapım yer yer klavye eklentileri ve temiz vokaller ile zenginleştirilmiş.Kayıt kalitesi ve albüm sunumu harika,elime geçen BADMOODMAN promolarından şu an kadar dinlediğim en iyi grup diyebilirim.

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu