Kritikler

CATAFALQUE ”Unique”

Poem Productions – 2005 – İstanbul

Tarzımın dışında bir çizgiden gitmelerine rağmen albümü sevdiğimi öncelikle belirtmek istiyorum.Seve seve de bu kritiği yapmış bulunmaktayım…
Poem Productions’tan çıkmış bir albüm daha ve diğer Poem albümleri gibi bu da oldukça kaliteli bir albüm olmuş. Serdar Öztop’un da albüme katkıda bulunması albümün değerini gösterir nitelikte. Parçalar genel olarak bakılırsa şayet hoş parçalar var.Doğal olarak klavyenin de en az diğer müzik aletleri kadar ön planda tutulması grubun çizgisine oturmasında son nokyayı koymuşa benziyor. Bayan vocal’in yanı sıra erkek vocalin de parçalara brutal katkıda bulunması Unique’a değişik ambiyans katmış.
Birbirinden güzel 12 parçamız mevcut. Ne hikmetse Archangel’s Touch adlı parça en favori parçam. Klavye ile çok tatlı bir girişten sonra diğer müzik aletleri de dayanamayıp giriyorlar cart diye tabir-i caizse. Parçaları dinlerken coşarken, The Wells Of (My) Heart ve Sharper Than The Blade parçalarınla yavaşlamanız çok doğal. Diğer parçalardan farklı.Biraz daha yavaş parçalar. Dreamweaver adlı parçaya millet bayılırken ben ise nefret ediyordum. Tek sevmediğim parça bu sanırım. Geriye kalan parçalar için de şu farklılıkları var demem birazcık zora benziyor. Dedim ya albüm genel olarak çok iyi bir albüm. Zevkler kişiseldir.D inlemeden karar vermeyin.

Doom/Gothic sevenler için discmaninizde olması gereken bir albüm (Pc’de yada müzik setinde de olabilir)

Not: Catafalque’ın katılacağı etkinleri kaçırmamamızı hatırlatmak isterim.

7/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu