Röportajlar

CARNIFEX

Bu röportaj daha önceConflagration Web’zine‘de Polonyalı yazarımız Marcin tarafından yayınlanmıştır (03.04.2010).Lehçe okuma gazınız varsa buraya tıklayın.

Selamlar, naber? Bu günlerde sanırım biraz yoğunsunuz. “Hell Choose Me” ile ilgili gelişmeler nasıl?
Ryan “Thor” Gudmunds:
Biraz meşgulüz evet, Black Dahlia Murder ile çıktığımız Avrupa turnesindeyiz ve albümün çıkışı için anlaşma imzalamak üzereyiz.

Carnifex için 2009 yılı nasıldı? Hangi konseriniz en önemlisiydi ve neden?
2009 bizim için büyük bir yıl oldu. Despised icon, Beneath The Massacre, Bleeding through ve Darkest Hour gibi bir çok harika grupla turnedeydik, bir çok yeni insanla tanıştık ve ölümcül konserler verdik. Herhangi birinin en önemli diye nitelendirmenin doğru olduğunu düşünmüyorum.

Geçtiğimiz yıl Avrupa’da turnedeydiniz. Bundan biraz bahseder misin? Nasıldı? Hangi ülkeler iyiydi? Mesela Polonya konseri?
Geçtiğimiz yıl iki Avrupa turnesine çıktık.Kısa olanı Polonya’da Faceless ile birlikte çıktığımız Thrash And Burn isimli turneydi. Ölümcüldü. Her gün başka bir büyük mekan. Oldukça iyi vakit geçirdik.

Sizinle Çek Cumhuriyeti’ndeki Brutal Assault Festivalinde tanışmıştık. O festivali hatırlıyor musun?
Brutal Assault dehşet vericiydi. Hayatımızda sahne aldığımız 2. en büyük kalabalık olan konserdi. İyi tepkiler aldık.

Turne nasıldı? Aklında kalan eğlenceli bir hikaye var mı?
O turnede unutamadığım anlardan biri California’da 25000 kişi içerisinde Almanya’dan Summer Breeze Festivalden tanıdığım bir arkadaşımla karşılaşmam. O kadar insan içerisinde buldum onu, sonra içtik tabi.

Deathcore’un modernize edilmiş hali bir müziğiniz var. Metal piyasasının mı hardcore piyasasının mı bir parçası olmayı tercih edersiniz? Bu tarz müziğin popülaritesi konusunda ne düşünüyorsun?
Hmm demek deathcore, biz death metal olarak yola koyulduk ve bazı eğlenceli değişikliklerle onu harika hale getirmeye çalıştık. Hardcore yada metal core olarak söylenemez bence sadece death metal.

Grubun adının Carnifex olmasını kim düşündü? Ne anlamı geliyor? Sanırım Latince..
Evet Carnifex Latince’de Cellat anlamına geliyor.

Yeni albümünüz hakkında konuşalım. Daha önceki albümlerle karşılaştıracak olursak müzikal farklılıklar konusunda ne söyleyebilirsin?
Son albümümüz “Hell Chose Me” diğer albümlerden çok ayrı bir yere sahip. Albümü hazırlamak için bir yıldan fazla uğraştık. (Ne kadar açıklayıcı cevaplar bunlar/Goremented)

Bir çok türün karışımı bir tarzınız var – bu sizin kişisel zevklerinizle mi alakalı? Etkilendiğiniz kişilerden bahseder misin?
Metalin ve death metalin bir çok farklı türünün karışımını yaptık.Ben daha çok death metal dinliyorum.

Sizden birinde “straight edge” dövmesi gördüm. Bu tarz şeyler hakkında ne düşünüyorsun? Hayvanların korunması? Grupta hiç vejetaryen var mı?
Grupta iki kişide “straight edge” dövmesi var ve uzun süredir öyleler. Grupta bir adet vejetaryenimiz var ama hayvanları korumayla alakası yok, sadece serin kanlı biri.

T-shirt tasarımları ve konser organizasyonları gibi şeyleri kendiniz mi ayarlıyorsunuz yoksa firmanızın uğraştığı işler mi ? XXL ve daha büyük bedenlere t-shirt vs. basacak mısınız? Son yıllarda insanlar müzikleri satın almak ve konserlere gitmek yerine t-shirt satın almayı tercih ediyorlar buda bir nevi “fashioncore” stilini oluşturdu sanki değil mi ?
Şirketimiz o tarz işlere karışmadı. Biz kendimiz hallettik. Giyebileceğimiz tasarımları seçtik. Bize ve hayranlarımıza bunları hazırlayacak hasta tasarımcılar aradık. “Fashioncore” çocuklarını s*ktir et.

İnsanlarda Catnifex dövmelerini gördüğünüzde nasıl hissediyorsunuz?
Birilerinde Carnifex dövmesi gördüğüm zaman göğsüm kabarıyor, insanların grubunuzu bu kadar sevmesi gerçekten çılgınca.

Biraz gençsiniz sanırım. Yaşlarınız ne? Carnifex kariyeriniz için hayal ettiğiniz grup muydu? Grup dışındaki uğraşlarınız neler?
Genç olduğumuzu düşünmüyorum, gruptakilerin yaşları değişiyor. Ben 23 olarak en gencim ama 30 olan da var kim olduğunu söylemeyeceğim. Grup dışında bir şeyim yok benim, tüm zamanımı buna harcıyorum, bu harika.

Tamamdır, röportajım burada sona eriyor, umarım sıkıcı olmamıştır. Şimdiden sonraki hedeflerin nedir?
Benim tek hedefim bir dünya turnesine çıkmak ve bir dövme sanatçısı olmak.

Röportaj için teşekkürler! Hayranlarınız için bir şeyler söylemek ister misiniz?
Brutal kalın, sonra görüşeceğiz !!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu