Kritikler

Carnation – Where Death Lies

Season of Mist – 2020 – Belçika

“Selam gençler ve genç kalanlar.. Yine aylak aylak gezmeye başladığım şu günlerde müzik ve kitaplar olmasa kafamı boşaltabileceğim herhalde başka bir şeyim yok.”

Bugünkü karalama konumuz Belçika’nın bağrından kopup gelen, Flamanların bıçkın delikanlıları Carnation’la beraberiz. 2018 yılında çıkarmış oldukları Chapel of Abhorrence’ı ara sıra listelerime ekliyor, severek dinliyordum ki bu yıl ortaya yeni bir albüm koyduklarını görünce gerçekten daha da sevindim. Death metal’i  iyi bir şekilde özümsemiş grup,bu albümde gerçekten ezici bir fark ortaya koymuş. Bakın babalar  OSDM böyle olur demişler. Zaten 2013’yılında kurulduklarından beri çeşitli festivallerde boy gösteriyorlar ve harikulade performans sergiliyorlar. Where Death Lies, dinamik, ezici rifflerin havada uçuştuğu, saldırganlığın dinmediği bir albüm olmuş.

Eski kafa demek doğru olur mu bilmem ama Where Death Lies’de ki şarkılarda yer yer VaderMorbid Angel, Entombed gibi grupların tadını almak mümkün . Ama şarkılarda ki özgünlüğü de atlamak olmaz, kimi zaman bluesy etkiler ,kimi zamansa black metale kayan yerler mevcut. Örneğin Malformed Regrowth hem death metalin hem de black metalin birleşimini harikulade bir şekilde yansıtmış.Şarkının saldırgan ve öfkeli yapısını hem vokallerden hem de gitarlardan çok iyi alıyorsunuz. Sepulcher of Alteration’da ki davulların ve basgitarın kafanıza balyozla darbeler indirmeye yetiyor mesela. Serpent’s Breath’de ki yeni bilenmiş keskinlikte ki bıçak misali rifflere bayıldım resmen.

40 dakika boyunca albüm sizin tüm iç organlarınızı kusacağınız bir şey vaat ediyor.  Where Death Lies için , ilk albüme nazaran daha akılda kalıcı ve daha güçlü bir albüm olmuş diyebilirim . Geleneksel kafaya sahip bu albüm bol adrenalin, kirli gitarlar, atmosferi gayet güçlü bir yapıya sahip. Carnation  riff konusunda çok beğendiğim bir grup ve eski kafalar için 40 dakika boyunca bir ziyafet sunuyor. Tertemiz miksin- prodüksiyonun olduğu, her şeyin kulağa hoş geldiği Where Death Lies’ı ıskalamamak gerekiyor bu yıl. Bol biralı günler dilerim.

8,5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu