Kritikler

CARNAL DIAFRAGMA ”Planet of Children’s Heads”

Self Released – 2011 – Çek Cumhuriyeti

Ostrava şehrinin havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez, o kadar çok sevdiğim grubu sınırları içinde barındırıyor ki, dolaylı yoldan kendimi Ostravalı hissetmeme bile neden oluyor arada… Zira Ostrava şehrinin çıkardığı ve Goregrind’ın sıkı gruplarından olan ve sevdiğim gruplar arasında yerini her daim koruyan, Carnal Diafragma 10 yılı aşkın sürede, kariyerlerine sığdırdıkları 3. stüdyo albümleri “Planet of Children’s Heads” albümüyle raflardaki yerini almış durumdalar.

Albüm 16 sakıncalı şarkıdan oluşmakla beraber, gayet ilginç bir intronun yanı sıra daha da ilginç samplelarla desteklenmiş. Albümde bilindik Carnal Diafragma tarzı hakim ve besteler enstrümanlar en iyi şekilde kullanılmış. Vokallerin de desteğiyle piti karıştıracak cinsten bir albüm şu anda evin içinde duvarlarla pogo yapmama sebep oluyor desem yalan olmaz… Ayrıca, albüm son 5 şarkıda ciddi seviyede sertleşiyor belirtmekte fayda var ve özellikle “Life Stories” isimli şarkı, özellikle sözleriyle dünya müzik tarihindeki ender şarkılardan bir tanesi olmaya aday. “Nasıl yani?”sini anlatmıycam tabii ki, sürpriz olsun zira. Onun dışındaki şarkı sözleri alabildiğine fantastik ve asit kafasının tüm nimetlerinden yararlanılarak yazılmış gore öğeleriyle süslü.

Sonuç olarak evinde rahat oturmak istemeyen herkese tavsiyemdir. Alın, dinleyin, duvarlara dalın, kafanızı gözünüzü patlatın kendi kendinize…

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu