Kritikler

Burst Bowel – Sarconyan

Meat 5000 Records – 2019 – İtalya 

Uzun süredir devam eden PC arızası sorunun ardından tekrar döndüm. Parası olan ve işşiz olanların evde kalmak zorunda olduğu, diğer yandan işe gitmek zorunda olanlar için daha da eziyet haline gelen, Metal müzik adına her türlü etkinliğin iptal edildiği bu saçma sapan günlerde, sizin bir kaç yeni ürünü dinlemenize vesile olabilirsem bana da iyi gelecek…

Albümün kritiğine başlamadan önce grup hakkında kısa bilgi vermem gerekirse, öncelikle grubun adinin manasını merak edip baktiğımda, Wikipedia´nin tıbbi bilgiler bölümünde bağırsak yırtığı için kullanılan İngilizce bir ifade olduğunu gördüm. Bu da neyle karşı  karşıya olduğumuz ile ilgili oldukça net bir fikir veriyor. İtalyan grinder Burst Bowel, ilk albümleri “Repelled Gift” ten dört yıl sonra “Sarconyan” ile geri dönüş yaptı, ve açıkça söylenebilir ki sofraya ana malzemesi bağırsak olan cürümüş etlerle donatılmış oldukça gore bir albümü ortaya koyuyorlar.

Albüm Fransa menşeli Meat 5000 Records etiketiyle piyasaya çıkmış (CD formatında  ve 500 kopya). Albümde 11 adet parça bulunuyor ve toplamda 44.53 dakika uzunluğunda Brutal Death Metal kulvarında olan bir grup için uzun bir albüm süresi denebilir. Grubun güncel kadrosu iki kişiden oluşuyor. Grupta yükün fazlası Michele Di Ioia´nın üzerinde, kurbanların son nefesini verdiği bodrum katinin derinliklerinden geliyormuş gibi duyulan basslar, gitar ve derinden gürleyerek dışa vurduğu güçlü vokaliyle bu albümde yükün coğunu çekmiş görünüyor. Davul performansı da Gianni Tozzi´den soruluyor. Albümün üretiminden iki kisi sorumlu ve Brutal Death Metal gibi üzerinde oldukça emek verilmesi gereken müziği göz önüne aldığımızda negatif bir nokta olarak görülebilir; ama ikili parçaların tamamında görülen ritm ve riff değişkenliği , davulun yıkıcı yoğunluğu ile elde edilen bütünlük ile üretimde ki yeterliliklerini kanıtlıyorlar . Lirik teması olarak zaten “Sıçmık, Ölüm, Gore, İşkence” gibi konuları işleyen grup bu albümde de sevgililerini sıçmık metoduyla bağırsaktan  gelen bütün gücü kullanarak bize sunuyor. Muhakkak ki bu albümünde bazı eksik yönleri var, rifflerin bazı trafik düzenleme kısımları  yöntem olarak Brutal Death Metal sevenleri rahatsız edebilir;ama bunları kişisel tercihlerin verdiği küçük ayrıntılar olduğunu düşünüyorum.

Bütün bunların toplamında albüme son defa baktığımızda elimizde Underground piyasadan bize ulaşılabilmiş kaliteli bir Death Metal albümü bulunuyor. Ölüm Metal fanlarına özellikle tavsiye edilir.

Albümün Yazar Notu : 
7,5/10

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu