Kritikler

BRAINDAMAGE ”The Impostor”

Dracma Records – 2010 – İtalya

İtalyan piyasası yine atakta… 1988 yılında müzik hayatına başlayan İtalyan grup Braindamage’ın beşinci albümü The Tmpostor bir önceki albümleri War Against the alMighty’nin devamı niteliğinde.

Agresif, ekstrem thrash metal icra eden Braindamage eski bir grup olmasına rağmen, progresif dokunuşlar, agresif thrash metal vokalleri ve yer yer kullanılan clean vokallerle oldukça modern bir iş ortaya çıkarmış. Thrash metalin vokallerini genelde beğenmem ama Braindamage vokalinin agresif vokali oldukça uyumlu.

Düz thrash metal davulları yerine daha süslü, ekstrem, hatta davullara sahip olan albüm yine eski usül thrash metal soloları yerine daha modern sololara sahip. Oldukça kaliteli, prodüksiyona kaybolup gitmemiş bass gitar partilerinden bahsetmeyi unutmamak gerek, aslında albümde ilk ilgimi çeken bassçının performansı ve seçtiği ton oldu.

Eski cızırtı tonlu gitarları, kayıtta kaybolup giden bass gitarları, düz ritmli davulları olan thrash metal gruplarından bıkıp, daha modern ve ekstrem işler isteyen thrash metal dinleyicisine tavsiye edebileceğim bir albüm.

8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu