Kritikler

BONESAW ”Sawtopsy”

Aphelion Productions – 2009 – İskoçya

Grup gerek sounduyla gerek duruşuyla 1990 lar zamanı old school death metal işlerine koşturuyor.

Davullar bilindik old school death metal davulları gibi çalıyor. bazılarının taka taka dediği bazılarının spa spa dediği cinsten thrash etkili death metal davul çalış stiliyle tam gaz çalıyor.
Davul tonları old school death metal işine yakışacak biçimde ayarlanmış.

Gitarlar gayet old school death metal düzeninde çalıyor. Biraz Autopsy biraz isveç death metal havası sezdim.
Gitar tonları çok dehşet şekilde leş. Old school death metal yaptıklarından olsa gerek ki iyice karanlık iyice bir pis bir sese sahip gitar tonları.

Vokal çirkef ve brutal bir vokale sahip. Autopsy’den Chris Reifhert’in o bağrıntılı brutal vokallerini hatırlatan bir havası var. Aynı zamanda Obituary,Unleashed gibi çirkef bağrıntılı brutal vokallerede kısmen sahip diyebilirim.

Albüm kaydı tahmin edilebileceği gibi gayet pis bir kayıt. Öyle bizim kaydımız temizdir. Herşey çok açık ve net anlaşılır anlayışına hiç sahip değiller. Tam aksine zaten biz boğazımıza kadar leş işleri kovalıyoruz. Kaydımızda bu ölçüde oldukça leş olacak demişler.

Grubun logosunu ve albüm kapağını Autopsy’nin efsane vokal/davulu “Chris Reifhert” yapmış. Reifhert amca yine kafasındaki leşlikleri bu gruba yansıtmış. Grupta pek sevinmiştir tabiki. Logolarında hastalıklı bir kafa tası üzerine Bonesaw yazılmış.

Albüm kapağında da Reifhert pisliklerini kusmuş. Grubun adından da anlaşılabileceği gibi kafatası kesicisi bonesaw’ın resmi çizilmiş ortaya. Her taraf kan olmuş ve kesilmiş kafa tasları, kesilmiş kemikler vs var ortalıkta. Reifhert’ten beklenilcek düzeyde old school anlayışında leş gore konsept kapağı olmuş.

Vokal,müzik,kayıt,albüm kapağı göz önüne alındığında İngiltereden Chris Reifhert destekli old school death metalci yiğitler çıkmış diyerek 10 üzerinden 9’u hak ediyorlar diyorum. 2010 yılında 1990 kafasında iş yapacak adamlarada az rastlanır. 1990 ları kovalayanlara şiddetle önerilir.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu