Kritikler

BLOODROCUTED”Disaster Strikes Back”

Punishment 18 Records -2015 – Belçika

Belçikalı thrashçiler Bloodrocuted 2. albümleriyle yeniden bizlerle birlikteler. İtalyan firma Punishment 18 Records etiketiyle raflardaki yerini alan ‘Disaster Strikes Back’ albümü hakkında kısaca söz etmek gerekirse ; old school thrash metal çalan 4 kafadarın yaptığı biraz basma kalıp ama enerjik bir kayıt ortaya çıkardıkları ,yinede biranızı alıp kafa sallama aşamasına hızlıca geçebilmenizi sağlayacak riflerle bezenmiş 10 parçayı sizlere sunabilmişler.

Çok başarılı bulmadığım scream vokal performansı sanki bestelerin genel yapısına göre geride ve bir o kadar da kısık(ses olarak sanki çok bağırmış ve kısılmış gibi) bir hava yaratıyor. Biraz daha tiz ve güçlü olabilirdi. Bob Briessinck lead gitarlarda oldukça iyi işler çıkarmış,Gaetan De Vos davullarda bizlere eski kafa thrash metal atmosferini başarılı bir şekilde yansıtmış.

Albüm kapak çalışması thrash metal gruplarından daha çok bir death metal atmosferi veriyor. 90’lar başı gruplarını beğeniyorsanız, çok fazla orjinallik aramıyorsanız Bloodrocuted sizi tatmin edebilir. Yok ben illa özgün gruplardan hoşlanırım derseniz pek tavsiye etmiyorum.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu