Kritikler

BLACK MESSIAH ”Oath of a Warrior”

Einheit Produktionen-Almanya- 2005

Alman grubun 2inci albümü olan Oath of a Warrior Mayıs ayı gibi Einheit Pro’dan piyasaya çıkmış.Grubun müzikal yapısı aslında bana hiç uymayan bir tarzda,power-black metal denilebilecek bir yapıya sahipler,ayrıca araştırmalarıma göre senfonik black metal diye geçiyor çeşitli yerlerde fakat senfonik bir hava göremedim.

Klasik bir intronun ardından albüm Rhapsody,Judas Priest araklarıyla başlıyor,arak diyorum çünkü cover gibi olmuş,direk aynı rifler aynı girişler,tek fark scream vokal oluyor.Son dönemde neredeyse Dünyanın dörtbir yanına yayılmış Viking arkadaşlar görüyoruz,kimi zaman arjantinde,kimi zaman japonyada kimi zamanda ülkemizde,bu grupta Alman olması nedeniyle Viking olmasının saçma geldiği gruplar arasındaki yerini almakta,müzikleri kişisel olarak tarzım değil,kayıtları kaliteli olmuş,şarkıları idare eder,ama uzak durulması gereken gruplar arasındaki yerini alıyor..

Hele o imajları yok mu,kendilerini savaşçı sanan,suratlı çamurlu,kılıçlı kalkanlı pozları,bilmiyorum benim hoşuma gitmiyor.Albüm kapağı aslında fena değil,bir savaşcı var büyük ihtimal ile savaşı kazanmış,ellerini kaldırmış,zafer sevinci yaşıyor..

Nediyeyim melodic,pagan,viking vs. black metal’den hoşlananlar bir denesin,bir şey kaybetmez..Favori parçalarım:Christenfeind,my way to asgard…

5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu