Röportajlar

BIO-CANCER

Nasılsın Lefteris? Grup cephesinde hayat nasıl gidiyor? Bunun yanı sıra, ekonomik kaos’un ardından bugünlerde Yunanistan’da her şey yolunda mı?
Bio-Cancer kampından selamlar! Her şeyi akıllıca yerinde yapmaya çalışıyoruz umuyorum. Yunanistan’da her şey aşağı yukarı aynı durumda, gerçekten hiçbir şey değişmedi, tüm o ekonomik ve siyasi kaos hala başımızda ve açıkçası gelecekte de çok daha kötü olacağını beklemekteyiz…

Grubu nasıl kurdunuz? Öncesinde hangi gruplarda çaldınız?
Söylenecek çok özel bir hikayemiz yok,4 tane sıradan herif favori metal tarzlarını çalmaya karar verdi, kalan hikaye de bildiğiniz gibi..

Candlelight records ile antlaşmanız nasıl gerçekleşti? Antlaşmadan memnun musunuz?
İlk onlar bizim ile iletişime geçtiler ve yeni bir albüm hazırladığımızı öğrenince bizimle anlaşmak için bir kontrat sundular. Tabi ki bizde kabul ettik, teklifleri gayet iyiydi, kesinlikle grubun istediği bir şeydi.

Grubu kurduğunuzda soundunuzu ve stilinizi nasıl buldunuz? Birbirinize dönüp, ‘’hadi biraz thrash çalalım mı’’ dediniz yoksa planlanmış bir şey miydi?
En başında beri hız ve agresif thrash metal çalmak istiyorduk. Kurulduğumuz ilk günden bugüne tarzımız aynı, öyle özel bir şey çalmayı denemedik, sadece bize doğru gelen şeyleri çaldık.

Yunanistan’da bir metalhead olmak ve o şekilde büyümek nasıl bir şey? Orada büyük bir müzik ortamı olduğunu ve çok fazla fan ve dinleyici olduğunu biliyoruz, ülkeni Avrupa da ki diğer ülkeler ile karşılaştırırsan ne gibi benzerlikler ve farklılıklar olduğunu söyleyebilirsin?
Tabi ki biz tüm Yunanistan’da bir çok iyi gruba ve fanlara sahibiz. Diğer ülkeler ile olan farklılıklar hakkında emin değilim ama emin olduğum şey Yunan gruplarının ve özellikle thrash çalan gruplar piyasaya katacak tonla şeye sahipler ve pek çoğu şu an bir sonra ki adıma hazırlanıyorlar(turne, firmalarla antlaşma vs..). Yunanistan’da metalci olmak dünyada ki en kolay şey değil ama en zor olanı da değil.(En azından şimdilik)

Bence Ear Piercing Thrash iyi hazırlanmış bir thrash albümü ve bu albümden sonra metal müzik çevrelerinde daha iyi tanınmaya başladınız, dinleyicilerden gelen tepkiler nasıldı?
Tüm dünyadan, dinleyicilerden, dergilerden gayet pozitif tepkiler aldık ve tabi ki de Ear Piercing Thrash Candlelight ile antlaşmamızı sağlayan albümdü ve bu gerçekten büyük anlam ifade ediyor. Tabi aldığımız negatif yorumlarda oldu ama EPT albümümüzde her şey olması gerektiği gibi yaptığımıza inanmayı tercih ediyorum.

Yeni albümünüzün kaydı için internette online bir yardım kampanyası düzenlediğinizi görmüştüm, Tormenting albümünüzün kaydına yardımcı oldu mu? Tepkiler nasıldı?
Evet hedeflediğimiz rakama ulaştık ve bu yardıma dahil olan grubun arkadaşı olan herkese çok teşekkürler! Albümü olduğundan çok daha hızlı tamamlamamızda büyük bir yardımı oldu. Tepkiler biraz karışıktı, pek çok insan bunun hoş bir şey olduğunu düşündü, diğerleri ise bunun dilencilik olduğunu söyledi. Bu ikinci yoruma tabi ki de katılmıyoruz ama herkes kendi fikrine sahip tabi ki.

Tormenting the Innocent albümünüzün kayıt aşaması nasıldı? Yeni albüm de şarkı yazımınızda herhangi bir değişiklik var mıydı? Sonuçtan memnun musunuz?
Kayıt aşamasında her şey yolunda gitti ve istediğimiz sound’u kesinlikle yakalamak için çabaladık. Albümün yazım süreci önce ki albümlerimiz ve kayıtlarımızla aşağı yukarı aynıydı ama tabi ki de yeni şarkılarımızda soundumuz çok daha olgun ve eskilerinden çok daha iyi. Gerçekten öyle mi dinleyicilerin yorumlarını beklemek zorundayız haha.

Türkiye’den bir distro Destructive adında bir Türk grubu ile beraber split albümünüzü yayınlamıştı birkaç yıl önce, bu nasıl gerçekleşti?
Türkiye’den Coffinfeeder distro bunu bizim için ayarladı, Destructive ile kontağa geçti ve 2012 yılın da hep beraber tüm bu şeyi bir araya getirdik.

Yeni albümünüzden Bulletproof adlı şarkınıza bir klip çekip yayınladınız, bu Candlelight’ın bir isteği miydi ya da firmadan bunu siz mi istediniz? Ya da grup bunu kendi mi halletti? Videodan memnun kaldınız mı?
Bu karşılıklı bir karardı firma ile, ilk kaydımızdan beri hiçbir video çekmemiştik ve biliyorduk ki bu zamanlama bunu yapmak için mükemmeldi. Ve tabi ki firma da bunu istedi ve biz de bununla baya meşgul olduk ve elimizden gelenin en iyisini yaptık. Videoyu biz grup olarak çok sevdik, bununla beraber gayet katil bir iş olduğunu düşünüyoruz!

Şarkı sözlerin neler hakkında? Bir konsepte sahip misin? Liriksel dünyanda ki favori konuların neler?
Kişisel dünyamızdan politik konulara kadar birçok konuya sahibiz. Dinleyicilerin de tepki vereceği içine dalabileceği sözlerden çok hoşlanıyorum ya da Death metal ve Grindcore’ da da rastlayabileceğiniz bazı şiddet içeren şeyleri de seviyorum.

Bu hafta sonu İzmir de bir konser vereceksiniz, bu konuda nasıl hissediyorsunuz? Bu arada, bu yeni albümünüzün yayınlanmasının ardından turne ve konser planlarınız var mı?
İstanbul da 1 yıl önce yaptığımız gibi Türk arkadaşlarımızla tüm mekanı thrash metale boğmak için sabırsızlanıyoruz. Yeni albümümüz yayınlandığında, kesinlikle yapabildiğimiz kadar çok turlamaya çalışacağız.

Tüm dünya da büyümekte olan Thrash metal piyasası hakkında fikirlerin neler? Biliyorsun, bugünlerde hiç olmadığı kadar çok eski damar birçok thrash metal grubu var…
Thrash metal geri döndü ve umuyorum ki bu sefer daha önce olduğundan çok daha güçlü bir şekilde yerinde kalacak! Yeni thrash metal gruplarından gerçekten hoşlanıyorum aralarında gerçekten çok katil gruplar var!

Sorularım burada bitti, lütfen okuyucularımız ve dinleyicileriniz için son sözleri alalım…
Gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkürler! Metal müziği desteklemeye devam edin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu