Kritikler

BIO-CANCER – ”Tormenting The Innocent”

Candlelight Records – 2015 -Yunanistan

Yunan dostlarımız 2. albümleri ile karşımızdalar,THRASH metal’in bence Balkanlardaki en iyi gruplarından biri olan (aktif olarak) BioCancer hızlı yükselişini Tormenting The Innocent ile taçlandırıyor.

Speed/Thrash metal’in çok fazla popüler olmadığı bu coğrafyada,oldukça iyi eserler ortaya çıkardılar. Tarzlarını Municipal Waste,Toxic Holocaust arası bulsamda,bu albümde bence doom ve melodic death metal temalarıda var,tarzlarının dışına çıkmışlar.Belki ballad olarak denemiş olabilirler,klip çektikleri 2. parça oldukça fazla melodic death metal rifleri içeriyor.

İlk demodan beri Lefteris’in vokallerini yetersiz buluyorum,niye diye sorabilirsiniz ,oldukça agresif bir vokal yapısı var ki bu tarz ile örtüşüyor fakat sözcükleri hiç anlaşılmıyor ,sadece çığırma olarak geliyor,bu albümde bol bol hırıltılı vokalde kullanmış,bence de-tone olmuş.

Bazı kritiklerde Thrash or Die ya da Fueled by Fire’a da benzetilmiş,o gruplar tarzın önde gelenleri o zaman bende Violator’a benzetiyorum,ama bu grupların hepsi birbirini andıran speed&thrash yapıyor.

Albümden 2 adet klip çıktı, hemde kısa sürede,sanırım bütçeleri oldukça iyi BULLETPROOF VE FRIENDS OR FIENDS ? Çok başarılı buldum,vokal konusunda biraz daha çalışılmalı,anladığım kadarıyla da mainstream ‘e doğru yolları hızlı ilerliyor,o yüzden vokal biraz daha thrash metal tonları,ingilizce telaffuzları konusunda çalışırsa,geleceğin KREATOR’u bile olabilirler…

8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 + = 36

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu