Kritikler

BIO-CANCER ”Ear Piercing Thrash”

Athens Thrash Attack – 2011 – Yunanistan

Yunanistanlı Thrash Metal çalan Bio-Cancer grubuyla ilk olarak Destructive ile olan split albümleriyle tanışmıştım. Gerçekten çok sağlam şarkıları vardı. Albümlerinin çıkması biraz gecikmiş olmalı. Bizlere de yeni ulaştı denilebilir. Kulak yırtan thrash metal tanımlamasını grubun kendi bildirimlerinden biliyoruz. Fakat kim ne derse desin tam anlamıyla cuk diye oturan bir tanımlama olmuş.

Grubun tarzı speed/thrash metal denilebilir. Bu tarzda son yıllarda isminden çokça söz edilen Municipial Waste başı çekmekte, albümü dikkatli dinleyenler bu havayı yakalayabilirler. Hırçın scream vokaller kimi zaman ne söylediği tam anlaşılmayan bir karambole dönüşebiliyor. Grubun eksi yönü bana kalırsa bu, vokal tonu çok iyi ama çok tiz bir tonla söylediği için çok fazla kelimeleri anlayamayabiliyorsunuz. Kırbaç gibi davul tonları beklerseniz belki biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz çünkü davul kaydı o kadar da temiz ve keskin alınmamış(Bilgisayarda yazıldığı çok fazla belli olmasa da yine de hafif bir mekanik hava hissediliyor fakat gerçeğinden ayırt edilmesi çok güç). Daha ziyade gitarlar ve vokallere daha çok yer verilen bir beste yapısı bizleri karşılıyor.

Albüm tahmin edeceğiniz üzere başından sonuna kadar agresif yapıda ve tam olması gerektiği gibi, yer yer back vokaller ile eski punk/crossover gruplarına selam da çakıyor. Tarz olarak speed/thrash metal çalan bu albümde 80’li yılların gazlı rifleri ile son yılların hızlı thrash metal yapısı bir araya gelip çok iyi bir kombinasyon oluşturuyorlar. Bazı sayfalarda okuduğum kritik benzeri yazılardaki gibi cafcaflı cümleler kurmayı sevmiyorum çünkü olduğundan daha farklı algılanmasına yol açıyor. Grubu kısaca özetleyecek olursam agresif, keskin, protest ve bir o kadar da hastalıklı riflere sahip özel bir albüm olduğunu söylemeliyim.

Spread the Cancer, You Scream You Die, Ear Piercing Thrash gibi çok iyi parçalar var. Kapak çalışmasını Municipial Waste albümlerinde de emeği olan Andrei Bouzikov tasarlamış. Genç Bio-Cancer gelecek vaad etmeye devam ediyor,yeni kayıtlarını sabırsızlık ile bekliyoruz.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu