Kritikler

BENIGHTED IN SODOM ”Hybrid Parasite Evangelistica”

Solitude Productions – 2010 – A.B.D.

Benighted in Sodom isimli projeyi daha önceleri duymuştum. Meşhur kişilerin oluşturduğu bir depressive dark/black metal projesi olarak özetleyebilirim. Bethlehem’den tanıdığımız Reuben Jordan’ın önderliğini yaptığı ve bir çok black metal grubunda çalan G. (Ad Hominem, Tundra, Macabre Omen, Glorior Belli gibi) ile grubun asıl kadrosu şekillenmiş. Konserler veren bir proje olduğu için session eleman bolluğu bulunuyor.

Şu an dinlediğim albümün parçaları 3 sene kadar önce kayıt edilmiş. Zaten grubun diskografisine baktığınızda 2010 yılı içinde release bolluğu dikkat çekiyor. Bir çok kayıtlı parçayı değişik albümler ile değişik firmalardan çıkarmışlar. Merchandise bolluğu işte budur buda grubun yaratıcı yönünü ve ne kadar çok çalıştığını gösteriyor.

Tarz olarak Bethlehem’i andıran bir hava var. Doğal bir sonuç bu tabi ki ama vokal olarak o kadar yırtık ve acı çeken bir yapıyı tercih etmemişler. Klasik scream vokal ve yer yer temiz vokaller ile süslemeler yapılmış. Kayıt tarzlarına göre oldukça parlak ve her şey yerli yerinde düzenlenmiş. Oldukça profesyonel gözüküyor.

Albüm kapağı ve kitapçıkları kan kırmızı tonlarda tasarlanmış. Jiletler dikkat çekiyor. Front cover olarak manzara resmini kırmızı tonlara bulamış şekilde kullanmayı tercih etmişler. Uzun lafın kısası, Depresif ve doomy işlerden hoşlanıyorsanız ne mutlu sizlere “Benighted in Sodom” u dinleyip kendinize zarar verebilirsiniz, albümü alana jiletler şirkettenmiş !!!

7.5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 78 = 82

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu