Kritikler

BE’LAKOR ”Stone’s Reach”

Prime Cuts Music – 2009 – Avustralya

İşte yine dudak uçuklatan güzellikte bir Melodik Death grubu daha bizlerle.Avustralyalı grup Be’lakor henüz yeni sayılabilecek gruplardan fakat çıkışlarını gayet başarılı bulduğum gruplardan kendileri. 2. albümleri Stone’s Reach bir süre daha bizlerle olmaları gerektiğini kanıtlıyor.

Opeth,Forest Of Shadows özellikle de Novembre’den esinlendikleri bir gerçek ama vokalleri ve sözlerindeki içerikleri biraz daha farklı.Doğa,tanrı,paganizmi içinde barındıran sözler her zaman karşılaştığımız türden değil ama gruba çok yakıştığını söylemeden geçemem. Dinlendirici,hüzünlü ama sertliklerini de bir zaman sonra gösterme ihtiyacı duyan bir sound’a sahipler. Melodiler iç gıcıklayıcı,akustik başlayıp devamını çok güzel bir soloyla getirebiliyorlar.Birden ne olduğunuzu şaşırabiliyorsunuz. Brutal vokali çok iyi oturtmayı başarabilmişler müziklerine,insan arada bir Clean vokal arasa da açığı sound’larının güzelliğiyle kapatabilmenizi sağlıyorlar.

Melodik Death severlerine ilaç gibi geleceğine inanıyorum bu albümün.Bir süre sonra Be’lakor dendiğinde herkes bir Dark Tranquillity denmiş gibi mutlu olacak ve sağlam dinleyici kitlesine ulaşacaklar.Şimdilik ise tanınma safhasındalar.Umarım bu tarzı korurlar ve bundan 5 yıl sonra da oturup dinleyebileceğimiz bir Melodik Death babası olurlar.

9/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu