Kritikler

BARBATOS&HELLRIPPER split

Granite Factory Records – 2018 – Japonya/İngiltere

Birleşik Krallık’tan 2014 yılında,dünyaya gözlerini açmış tek kişilik bir proje olan Hellripper ve yine Japonya’da 1996’dan günümüze kadar ayakta kalmış, tek kişilik bir proje olan Barbatos,14 Temmuz 2018 tarihinde splitlerini Granite Factory Records etiketiyle yayınladılar. Dört şarkıdan oluşan bu splitte açılışı Barbatos, “Midnight Breaker” ve “My Sweet Girls” şarkıları ile yapıyor. “Hellripper” ise “Nunfucking Armageddon 666” ve “Vomit on the Cross” ile toplam 10 dakikaya yakın bir split ortaya çıkarıyorlar.

Albüm,ilk Barbatos ile başladığı için bende Barbatos ile başlayacağım. Barbatos’un çoğu şarkısını beğenirim. Yasuyuki Suzuki bu sefer, splitte vokal kısmını bana kalırsa yeteneğini yansıtır şekilde yapmamış.Fakat bu onun yeteneksiz olduğu anlamına gelmiyor. Abigail ve Tiger Junkies’de hala yeteneğini konuşturması,onun ne kadar başarılı olduğunu anlamamıza yetiyor.

Gelelim şimdi de Hellripper’a. Henüz James Mcbain daha çok genç olmasına rağmen (1995 yılı doğumlu ) albümlerinde ileri ki zamanlar için umut vaad eden işler yapıyor. Benden tam beğeni aldı. İleri ki yılları aydınlık gözüken James,umarım daha fazla,bu tür işler yapmaya devam eder. Özetle old school işleri sevenler bu spliti beğenecek,kapağı ve sunumuyla tama anlamıyla ‘eski kafa’!

6/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu