Kritikler

BARBARIAN PROPHECIES ”Condemned Land… The War Begins”

Raim Productions – 2009 – İspanya

Barbarian Prophecies, İspanya’nın enteresan gruplarından biri, işin güzel yanı İspanya’dan hep böyle enteresan şeyler geliyor, o tarz bir ülke 🙂 Grup 2000 yılında kurulmuş, 2 demo ve 1 EP çıkarmış, bu da grubun ilk tam süreli albümü. Bu albümden sonra “Remember the Fallen” adlı bir promo albüm çıkmış onu da bir sonraki kritiğimde tanıtacağım.

Grubu enteresan bulmamın sebebi, kullanılan gitar tonu old-school death metal gruplarınınki gibi… Bazıları bu neyin nesi diyebilir ama bence keyif verici olmuş. Genel olarak değişken davul ritimleri ve sert riffler bir death metal havası yaratırken birden bire aynı gitar tonu ile black metal riffleri ve scream vokal duymak oldukça ilgi çekici.

Albüm multimedia formatında hazırlanmış, İngilizce ve İspanyolca, biyografi, diskografi, grup elemanları sayfası ve ekstra bölümünün içerdiği web sitesi formatında bir ara yüze sahip. Bu Ekstra bölümünde grubun 2003 yılında çıkan “Conquerors of the Wolfthrone” isimli ilk demosu ve 2004 yılında çıkan “War is Imminent” isimli EP mp3 formatında yer alıyor. Yani 1 Cd içerisinde 3 farklı prodüksiyon dinliyoruz, çok güzel…

Sonuç olarak grubun tarzı için Black/Death Metal diyebiliriz. Underground ruha sahip bir grup, benim için ilgi çekici, tavsiye ederim.

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu