Kritikler

AUTOPSY ”Macabre Eternal”

Peaceville Records – 2011 – A.B.D.

Daha ben dünyada yokken bütün sıra dışı elemanları bünyesinde barındırmış olan 1986 doğumlu bir grup Autopsy, Chuck Schuldiner ve Chris Reifert huu huuww kulağa ne hoş geliyor.İlk isimleri The Aborted idi demolarından sonra Autopsy ismini aldılar.

Tam tamına koskoca 16 seneden sonra tekrar yeni albümleri Macabre Eternal ile adeta küllerinden yeniden doğdu AUTOPSY. 86’dan bu yana onlar o ham brutal tarzını korumayı başardılar + yavaş yavaş goregrind denilen tarza da yönelip bu tarzı yapmak isteyen elemanlarında bir bakıma Tanrıları oldular. Evvel zaman kalbur zaman grup tekrar hoopp değişiklikle death metalin içine groove, jazz basları ve baterisi gibi daha çok canlı performansa yönelik eklentilerde yaparaktan yollarına devam ettiler tabi arada çıkan sineklerin vızıltılarını burun deliklerine bile takmadan müziklerini yaptılar çünkü onlar gerçekten death sever bünyelerle birleşeceklerini biliyorlardı.

Autopsy’i anlamak demek bu albümü dinlemek demek, oldschool death metal demek, hızlı, bir okadar da kasvet-i macabre eternal işte. Hele ki bir Sew into One var sololarla yaldır yaldır geliyor üstümüze üstümüze. Albüm 12 şahane parçadan oluşup 1 saat bizim kulak orgazmı yaşamamıza vesile olmakta.Şarkılar balyoz gibi kafaya iniyor.

Onlar Death’in efsanesi yeni nesil her ne kadar Death Metal’i bilindik piyasa gruplar üzerinden takip etse de onlar en kanlı canlı acımasız nefret dolu türünün ilk örneği olan gruplar arasında başı çeker. Hatta milattan kalma ilkel death severler pek sever sayar dinler yüceltir. Her türlü saygıyı hak eden hatta şuan son Sadistic Gratification patlatıp 11 dakika 15 saniyecik saygı duruşuna davet ederim sonlara doğru sapıtmak serbest hadi bakalım iyi dinlemeler olsun…

9/10

Caragdur Photography

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu