Kritikler

Aussichtslos – Völlig Aussichtslos Albüm İncelemesi

Avusturyalı Black Metal üçlüsü Aussicthslos grubunun ilk albümü “Vollig Aussichtslos” 21 Mart´ta Purity Through Fire etiketiyle piyasaya çıktı, albümde toplamda altı parça var ve 44.54 dakika uzunluğunda.

Purity Through Fire – 2021 – Avusturya

Avusturyalı Black Metal üçlüsü Aussicthslos, 2014 yılından bu yana aktif olduklarını ifade etselerde Black Metal dünyasına ilk ürünlerini sunmaları biraz zaman aldı. Grubun ilk albümü “Vollig Aussichtslos” 21 Mart´ta Purity Through Fire etiketiyle piyasaya çıktı, albümde toplamda altı parça var ve 44.54 dakika uzunluğunda.

Grubun isminin anlamı “Umutsuz” olarak çevrilebilir.Albüm ismini de grubun adıyla paralel olarak belirlemişler, onu da “tamamen umutsuz” olarak Türkçe’ye çevirebiliriz. Bu iki ayrıntıyı bir araya getirdiğimizde “albümde bir miktar melankoli var sanırım” ön yargısı sizi yanıltmayacaktır. Bunun yanında özellikle Black Metal fanlarını müziğe tutkuyla bağlanmarını sağlayan saldırgan ve epik riff yapısını albümün tamamında görmek mümkün. Kaliteli gitar işçiliği, çok ön plana çıkmasada gitarlarla uyumu ile kaliteli bir balans yakalayan davullarla desteklenmiş. Davul performansı baştan sona dümdüz blast-beat performansıyla da gidebilirdi; ama gitar riffleri değişkenliğine davul perfirmansı çok iyi eşlik etmiş.

Albümün kayıt işçiliğine gelecek olursak, her ne kadar güçlü sound ve temiz kayıt sevsemde, albümde ki sound seçimi gitar rifflerinde ağırlığını hissettiren epic hava ile güzel bir uyum yakalamış.Bu sebeple doğru tercih diyebilirim. Vokal performansını da eş geçmeyelim, jilet gibi keskin duyuluyor, vokalistin tarzını çok sevdim. Alman Black Metaline aşinaysanız grubun müziğinde bir miktar Wolfsmond tadı var diyebilirim (Grup uzun zamandır aktif değil; fakat Wolfsmond´u tanıyanlara Aussichtslos için fikir sahibi olmak adına yardımcı olacaktır.). Grubun kesinlikle kendine özgü bir soundu var.2021 yılında Black Metal adına hala orijinal işlerin üretilebiliyor olması sevindirici. Grup corona günlerinden yara almadan çıkabilirse underground piyasada adını uzun süre duymaya devam edeceğiz bence. Black Metal sevenler bu albümü kaçırmasın.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu