Kritikler

ATHEIST ”Jupiter”

Season of Mist Records – 2010 – A.B.D.

Evet millet döndüler. Death Metalin ve Floridanın efsane ismi, kendi zamanının ve sonraki jenerasyonun idolü Atheist sonunda 17 yıl aradan sonra geri döndü. Biz sadık hayranlarını ihya etti gerçekten.

17 yıl önce Elements albümüyle biz çok farklı bir boyutta bırakmışlardı. O zamandan bu zamana grupta değişti, tabii ki müzik piyasası da değişti. Ama bu değişim grubun kalitesini hiç bozmamış, aksine bambaşka bir hava katmış. Jupiter albümü adını hakkeden hızı ve şiddetiyle dinleyeni etkileyen bir albüm olmuş gerçekten. Yalnız bizi kendine hayran eden o Jazz riff leri ve kozmotik sesler bu albümde mevcut değil. Fakat tekniğin amına koymuşlar gerçekten. Daha ilk şarkı Second to Sun da, Kelly abimizin vokali, Chris Baker’ın değişken ve adamı aşırı harekete iletecek gitar riffleri ve Steve abimizin deli dehşet davul ataklarıyla, hassiktir ne oluyor lan moduna sokuyorlar dinleyeni zira ki yazımdaki kabalaşmayı da fark etmişsinizdir 🙂 Neyse… Grupta efsane kadrodan Tony Choy en son Pestilence la beraberdi ve Rand Burkey de grupta yok. Onların yerine Bassta, grup elemanlarının diğer projeleri Gnostic ten Bass çıları olan Jonathan Thompson bu albüm için ve Chris Baker gitarda gruba dahil olmuş durumda.

Albümde toplam 8 şarkı var ve bunların her biri, birbirinden güzel ve dinleyene haz veren şarkılar. Adını çok iyi yansıtan ve tekniğin melodiyle uyum içinde buluştuğu bir albümü dinliyorum şu anda.

Kısaca fanların zaten edindiği albümün geri kalan tayfa tarafından da şiddetle edinilmesi dinlenmesi ve katkılarını görmesini öneriyorum. Bu albüm kaçmaz, fakat şu zamana kadar dinlememişseniz çok şey kaçırmışsınız demektir.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu