Kritikler

ATANAB ”Black Magic (re-edition)”

Mighty Hordes Productions – 2010 – Kolombiya

Bu kez Kolombiya’dan 20. senesine merdiven dayamış bir grubun albümünü dinliyorum. Atanab 1993 yılında kurulmuş, 2 demo, 1 EP ve 3 tam süreli albüme imza atmış. Geçtiğimiz yıl ise 2006 yılında çıkan Black Magic adlı albümü Mighty Hordes Productions etiketi ile “re-edition” şeklinde yayınlanmış.

Albümün bu baskısında farklı bir kapak resmi seçilmiş ve cd’ye 3 tane de video klip dahil edilmiş. Bunlardan “Songs of Evil” ve “Black Magic” bu albümde de yer alan şarkılar, “Demonio” ise grubun 2003 senesinde çıkan “Goddes of the Flesh” adlı albümünde yer alan bir şarkı ve bunun konser kaydı video klip olarak derlenip eklenmiş.

Parçalara göz atacak olursak, albümün kayıt kalitesi orta seviye diyebilirim ama tarzın dinleyicisi için yeterli gelebilecek bir kayıt diye düşünüyorum, zira bu tarz kayıtları seven bir kitle de söz konusu. Kaldı ki 18 senelik bir gruba bunun eleştirisini yapmak yanlış olur, adamlar da böyle seviyor demek ki.

Mistik ve karanlık söz konsepti olan parçaların atmosferinde de bunu rahatça sezebiliyorum. Grubun tarzı için Gothic/Death/Black Metal yazılmış fakat sadece black metal kısmına katılıyorum. Çok da death metal ile alakalı bir şeyler söz konusu değil bence, belki bir miktar gothic etkileşimler olabilir. Yırtıcı bir scream vokal ve alışılagelmiş black metal kompozisyonu…

Black metalin karanlık ve mistik yanından hoşlananlara tavsiye edebilirim.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
  • Absu
Başa dön tuşu