Röportajlar

AS MY WORLD BURNS

Extreminal Webzine’den selamlar sizlere. Sanırım İspanya’dan bir extreme yıldız doğdu ve ışığı çok güçlü. Hemen felsefeyi bırakıp sorularıma geçmek istiyorum.
As My World Burns’ün hikayesi nedir ve kurulusu nasıl oldu?
Raul:
Açıkçası ben As My World Burn’e sonradan katıldım. Elemanlarla aynı binada prova yapıyorduk, Vokal aradıklarını duydum ve aralarına katilmiş oldum.
Txus: Alex Alberto ve ben eski gruptayken yeni bir vokal ve bass gitarist arayışına girmiştik. Raul ve Miguel bizi ilginç tarzlarıyla şaşırttılar. Ve o gün müzik tarzımızı daha ölümcül ve progressive sounda çevirmekte karar kıldık. Böylece As My World Burns’ün de temelleri atılmış oldu.

Bazı extreme grupların aksine siz şanslısınız ki ilk eseriniz bir albümle tescillenmiş. Noisehead Records ile anlaşmanız nasıl sağlandı?
Raul:
Aslinda Noisehead Records bizimle bağlantıya geçti. Anlaşma için teklif önerdiler, bizde ilk albümümüz için harika olacağını düşündük. Albümü Viyana’da Noisehead Records etiketi ile piyasaya surduk.
Txus: Raul’un dediği gibi yeni her zaman iyidir.İlk albümümüz Avusturya da kaydedildi!

Dozunda deneyselliği ve farklılığı severim.Sizinde albümünüzü ilk dinlediğimde gerçekten heyecanlandım. Her şey dozunda, enerjik ve güçlüydü soundunuz da öyle. Şarkıları kaydederken farklı bir şeyler denediniz mi? Yani kendi soundunuzu nasıl oluşturdunuz?
Raul:
Dürüst olmak gerekirse, bir kaç küçük aranjman haricinde her düşüncemiz netti.Ve her şeyi planladığımız gibi kaydettik. Her zaman kalın tonları beğenmişizdir. Gürültülü tarzımız ile birlikte seçmiş olduğumuz bu kalın ton bize çok kişisel bir sound oluşturdu diye düşünüyorum.

Şarkıların teması nedir? Dinleyicilere ne anlatmak istiyorsunuz? Liriklerin ve albümün hikayesi hakkında bilgi verebilir misiniz bizlere?
Raul:
Aslında biz müzisyenler gerek liriklerle gerek müzikle veya içinde bulunduğumuz yaratıcılık hisleriyle aklımızda canlandırdığımız bir durumu resmetmeye çalışıyoruz. Şarkı sözlerini yazarken sadece odamda oturup gözlerimi kapatır ve aklıma bir şeyler hayal etmeye başlarım. Elimde şarkı yokken sözleri yazarım, bu Dali gibi sürrealist bir ressamın eserlerini yarattığı teknikle aynıdır.

Besteleri veya müzikleri ve söz yazma işlerini kim yapıyor? Yani nasıl organize oluyorsunuz grup içindeki misyonlarınızda? Ve Şarkıları bestelerken hangi ruh hali içinde olursunuz?
Raul:
Şarkıları hep birlikte yazıyoruz ama şarkı sözlerini yazma işi benim üzerimde.Sozleri yazarken de melankolik bir havaya bürünüyorum.
içimde bir görünüp bir kaybolan o ışığı şarkı sözlerinde ve müziğimde göstermeye çalışıyorum kısacası.
Txus: Bende bir çok gitar riffini ve şarkıları evde hazırlıyorum ve stüdyoda prova yaparken de hep birlikte düzenlemelerini yapıyoruz.

Promosyon ve konserler hakkında bilgi verebilir misiniz? Reklam isleri ve organizasyonlarınızdan memnun musunuz?Genel anlamda extreme müzik ve tayfası hakkında neler düşünüyorsunuz?
Raul:
Butun o isleri Txus, Burning You Productions ve Pegada Brutal promosyon yapıyor. Çok da memnun olmasak da en azından ilginç gitaristler ve menajerlerin hepsine sahibiz.Extreme müzik hakkında ise hepsini seviyoruz ve tüm tarzları mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyoruz. Öte yandan, extreme tayfası bambaşka bir dünya aslında,iyi ve kötü olanher şey insanlara bağlıdır, ne de olsa hepimiz birbirimizden farklıyız diye düşünüyorum.
Txus: Bir hayli stresli olsa da bu işle uğraşmayı seviyorum yinede 🙂

Artık biraz daha genel şeyler de sormak istiyorum size.Sahnedeyken size garip yada komik gelen bir aniniz varsa bizimle paylaşır mısınız?
Raul:
Bir keresinde sabahın 4’ünde körkütük sarhoş hallerimizle çalarken ben sahneden aşağı düşmüştüm 🙂
Txus: En iyi anılarımdan biri, her gece sahne aldığım yerde daha fazla çalma isteğim yüzünden beni bir türlü sahneden indirememeleri olmuştur.

Grup elemanları hangi islerle meşgul? Çalışıyor, okuyor yada sadece müzisyenlik mi yapıyorsunuz?
Raul:
İngilizce öğretmeniyim. İngilizce filoloji bölümünü bitirmeye çalışıyorum aynı zamanda.
Txus: Bir dağıtım şirketinde çalışıyorum.

Boş zamanlarınızda neler yaparsınız? Herhangi bir hobiniz var mıdır?
Raul:
Mümkün olduğunca çeşitli grupların cd’lerini almaya, konserlere gitmeye ve müzikte kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Arta kalan zamanlarda yapabildiğimceşarkı sözü yazarım, beste yapmaya çalışırım ve müzikle ilgili bilgiler elde etmeye çalışırım.
Txus: Müzik, daha da çok müzik, sinema, kitaplar ve tabi ki bar !!!

Hayatınız boyunca hangi gruplar veya tarzlardan etkilendiniz? Favorileriniz nelerdir?
Raul:
Her şeyi dinlerim.Ama favorilerim Mastodon, Everytime I Die, Norma Jean, Dillinger Escape Plan, Poison The Well, Architects…
Txus: Kesinlikle iyi müzik dinleyicisiyimdir. Beğendiğim gruplar ise Opeth, The Dillinger Escape Plan, Mastodon, Muse, The Hellacopters, Metallica, Burst and daha bir çoğu.

Alkolle aranız nasıl? Hangi içkileri seversiniz?
Raul:
Hepimiz biracıyız!
Txus: Kesinlikle Eveett !

Son bir sorum daha var size.Sizin gibi extreme müzisyenler için tavsiye verebilir misiniz lütfen? Dinleyicilerinize ve destekçilerinize söylemek istediğiniz herhangi bir şey var mi?
Raul:
Herhangi bir tavsiyemiz yok.Sadece destekleriniz için teşekkürler yani her şey için 🙂
Txus: Röportaj ve kritik için çok teşekkür ederiz ve belki bir gün Türkiye’de de çalarız 🙂

Röportaj için bizde çok teşekkür ederiz ve başarılarınızın devamını dileriz. Extreme kalın!

www.myspace.com/asmyworldburns

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu