Kritikler

ARKAN ”Hilal”

Season of Mist – 2008 – Fransa

Arkan Fas ve Cezayir asıllı Fransız elemanlardan oluşan Orphaned Land tadında bir grup hatta ondan daha çok bağrınıza basacağınız kesin. Doğu etnik ezgilerini  melodik death öğeleriyle  birleştirmeyi başaran ARKAN çıkardığı albüm ve demolarla da çizgisini korumakta. Death ile oryantal müziği birleştirip ilklere imza atan Orphaned Land’ın izinden gitmekte kararlı ARKAN.

Müziğindeki oryantal ezgiler onları daha bir sempatik kılıyor nede olsa biz kendi müziğimize yakın olan grupları pek bir sever yüceltiriz. Bu albümde bana Rotting Christ /Aealo albümünün konseptini hatırlattı ortak noktaları ikisi de konsept albüm ve kendi ezgilerini bol bol harmanlamış müziğiyle.

Kuzey, Güney, Doğu ve Batı melodileri ustalıkla birleştirip birbirinden renkli şarkılar dokumaktalar. Sarah ablamızın o akıllardan çıkmayan huzurlu sesi şarkılara güzellik katmış, her parçada duyulan Arapça ezgiler vurmalı çalgılar ezici ve süper hızlı oryantal rifflerin etkisiyle Brutal vokaller karşılıyor bizi. Orphaned Land vokali Kobi Fahri’de yeni çıkacak albümleri SALAM için Arkan’a katkıda bulundu bu arada 18 Nisan’da çıkacak olan Salam albümlerini de merakla bekliyorum. Grup Arap müziği sonsuz ilham vermekte bize diyor bu yeni albüm daha başlangıç olucaymış dinleyince bizden vazgeçemeyeceksiniz diye de eklemişti bloglarında myspacelerinde okudum baya iddialılar bu yeni albüm için ne diyelim biz daha Arkan’ı dinlerken yeni albüm haberi de sürpriz oldu.

7/10

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu