Kritikler

ANUBIS ”Legacy Of Humanity”

2010 – Brezilya

Brezilyalı Anubis grubunun ilk albümü olan Legacy of Humanity grubun kendi imkanlarıyla piyasadaki yerini almış,sanırım internette yayınlanıyor. Herhangi bir firma ismi ,mail order sitesi bulamadım. Grubumuz 1 demonun ardından 4 senelik ara vererek yeni albümlerini tamamlamışlar.Heavy/Thrash Metal yapıyorlar, fazla agresif ve hızlı değil,vokaller biraz kirli,müzikte zaman zaman groovy ritimlere de rastlanabilir ama bana daha çok TESTAMENT coverlıyolar havası verdi. Parça yapıları vs. çok fazla andırıyor,vokalde biraz farklılık var ondada Sepultura ilk dönemleri çağrışımlarına rastladım.

Müzikal olarak doyurucu bir albüm olmuş,kayıt kaliteli, ensturumana hakimler ama çok fazla dur kalk ve orta tempoda riff’ler bulunuyor.Buda hızlı,agresif,öfkeli müzik sevenler için eksi puan ama heavy metal sevenlere daha uygun diyebilirim.

Albümde hiç de yabana atılmayacak parçalar bulunmakta. School of Hate,The Last Act gibi, fakat grubun parça süreleri gereksiz uzun 8 dakika ,6 dakika vs. toplamda 62 dakikalık uzun bir albüm olmuş,bana mı tuhaf geliyor,sorun bendemi bilemiyorum ama bu kadar uzun parçalar gerçekten insanı sıkabiliyor,niye diyecek olursanız, örneğin 8 dakikalık bir thrash metal parçası içerisinde neredeyse 3 tane değişik parçayı dolduracak riff kullanıyorlar bu zaman zaman güzel olabiliyor fakat birde aynı nakaratı 4-5 hatta 6 kere tekrarlamaları yok mu ,gerçekten insanda derin yaralar açabiliyor.

7/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu