Kritikler

ANTIGAMA ”Resonance”

Eğer Polonya devlet başkanı olsaydım bu adamları devlet sanatçısı ilan ederdim. 2007 albümleri Resonance la arşivlerimizdeki yerini hiç bir zaman kaybetmeyecek olan Antigama, bu seferde işini çok iyi yaparak bizleri sevindirdi. Zeroland albümünü yayınladıklarından bu yana 2 sene geçti ve Resonance albümüylede gördükki o 2 sene boşuna geçmemiş.

Öncelikle albümle ilgili belirtmem gereken noktalardan bir tanesi Discomfort albümünden sonra hem müzikal açıdan hemde vokal tarzı açısından değişim içine giren grup daha sonraları Zeroland albümlerinde başladıkları uzay yolculuğuna bu albümlede devam etmişler. Sözler ve şarkı isimleri ile alakalı olarak tamamiyle bir uzay yolculuğunu andıran albümün şarkılarını, hani Space Odysey 2001 in soundtrack şarkıları olarak ve grindcore olarak düşünün işte tamda öyle bir albüm olmuş Resonance albümü. Müzikal açıdan elektronik öğelerden vazgeçmeyen grup Zeroland albümüne nazaran bu albümde daha çok ortaya koymuş bu özelliğini. Dediğim gibi eski albümlerinin aksine elektronik öğeleri daha çok kullanan grup özellikle Pending ve Barbapapex gibi şarkılarıylada gerçekten az öncede bahsettiğim uzay yolculuğunu bize tam olarak hissettiriyor. Özellikle albüm biterken, “uzayda yol alırken pogo yapmak nasıl bişeydir.” diye düşüncelere dalabilirsiniz dikkat edin.

Tüm bu değişimlere rağmen grubun müzikal kalitesinde hiç bir değişim olmadığını göz önünde bulundurarak özellikle grup fanlarının dinlemesi gereken bir albüm.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu