Kritikler

ANTAEUS ”Blood Libels”

Norma Evangelium Diaboli – 2006 – Fransa

Antaeus ,gerçekten dinleyenin kanını donduracak bir grup, ilk olarak “Cut Your Flesh ,Worship Satan” isimli albümleriyle tanımıştım onları,gerçekten çok kuvvetli bir o kadar acımasızlar…

Grup giderek ivme kazanıyor,ama brutalitesinden, saldırganlığından, satanikliğinden ödün vermeden yollarına devam ediyorlar. Grubun bu albümüne şöyle bir baktığımızda daha gaddarlaştığını görüyoruz, yer yer, cut your flesh havasına yakın parçalar olsa da, daha saldırgan ve vurucu melodiler, samplelar la süslenmiş..

Rot isimli parça ile açılıyor, bu parçayı daha önce split ve çeşitli ürünlerinde dinlemiştik… Endüstriyel tınılar hakim albümde,bu Fransa black metal gruplarının geleceğini bizlerin gözü önüne seriyor,ama ben Anteaus’tan öyle bir gelecek beklemiyor ve istemiyorum….

En etkili parçalarından biri olan cyklik torture, controle and abuse, colliding in ashes ile devam ederken, birden words as weapons isimli parçası bizi cut your flesh worship satan albümünün giriş parçası olan “Inner War” a görütüyor..Gerçekten mükemmel…

Grubun bu albümü yeraltı takipçilerine hitap ediyor,lütfen melodik vs. dinleyen biri dinlemeye kalkmasın,sonra saçma sapan yorumlarda bulunuyor,bizden tavsiye ….

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu