Kritikler

ANNÚLOND ”Divine Vale”

AHQ Productions – 2010 – Avusturalya

Paulo Perreria isimli arkadaşımızın tek kişilik çalışması olan Annúlond isimli projenin 2. uzun zamanlı albümü “Divine Vale” 100 adet sınırlı sayıda baskı ile piyasaya sürülmüş. Haaaa unutmadan bu yüz baskıdan 10 tanesi özel olarak bir ahşap kaplamalı limited edition versiona sahip gibi gözüküyor, doğaya meraklı black metal projelerinden pek haz etmem arkadaş ta baya bir doğa canlısı pagan black metal yapıyor… Tanıtımlarda viking metal diyor ama ne alaka anlamadım hem Avustralyalı biri hem de müzikal olarak pek benzemiyor.

Aslında çok beğenmediğim şeylere kritik yazmıyorum fakat bu ara sitemizde kritik ihtiyacı yükselişlerde olduğu için dinlemişken yazayım dedim. Annúlond raw black metal yapıyor. Yani oldukça düz,çok fazla değişkenliği olmayan bir tarza sahipler fakat buna rağmen yer yer Arckanum’u andıran bölümlerde bulunuyor.

Pagan temalı black metal gruplarından hoşlanıyorsanız dinlemelisiniz,kişisel olarak ben hoşlanmıyorum fakat objektif ,müzikal ve black metal anlamında baktığımda,işe yaramaz bir grup değil…

6.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu