Kritikler

ANGELUS APATRIDA ”Hidden Evolution”

Century Media – 2015 -İspanya

Albüm kritiğime başlamadan önce koskocaman bir “yuh” demek istiyorum. Grup Century Media ile anlaşmış,ben yeni fark ettim. Eski kayıtlarını dinlerken gerçekten old school anlamda doyurucu bir thrash metal grubu diyordum, fakat bu albümü dinlerken TESTAMENT mi dinliyorum diye kendime hep sordum?

Albüm gerçekten baştan aşağı TESTAMENT worship olarak nitelendirilebilir,ama kayıt,prodüksiyon açısından süper bir kaliteye sahip,3 yıl sonra bir albüm ile çok sağlam bir şekilde piyasaya oynamaya karar verilmiş.

Önceki albümlerinde scream vokal olarak karşımıza çıkıyorlardı bu albümde daha çok temiz vokal kullanılmış,ve yer yer heavy metal tonlarına erişilmiş,çok agresif vokal tarzı albüme yansıtılmamış,hatta bazı parçalarda koro bölümleride yer almış. Immortal isimli parça ile oldukça sansasyonel bir giriş sağlıyorlar. Seviye olarak bir kaç seviye üste çıkmayı başarmışlar.Şöyle diyebilirim,barda vs duysanız bu grubu ve abi Testament’in hangi parçası ya bu,diyebilirsiniz.(Benmi abartıyorum bilmiyorum)

Angelus Apatrida gerçekten çok iyi bir grup,bunu albümün tamamını dinleyerek daha da iyi anlayabilirsinzi,End Man isimli parçalarına da bir video klip çekmişler,video konusunda oldukça başarılılar,daha öncede bir kaç videoları vardı oldukça eğlenceli ve ilgi çekiciydi.

Thrash/Heavy Metal sevenler,bu albümü doya doya dinleyebilir.Modern soundlarıyla dinleyiciyi yakalayan atmosferiyle Angelus Apatrida 2015 ‘ e damga vurabilir.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu