Röportajlar

ANESTHESIA OF BEER

Brezilya’lı Anesthesia of BEER grubunun bassçısı Antonio ile grubu ve hardcore/metal piyasası hakkında kısa bir söyleşi yaptık.

Merhaba,grubunuz hakkında çok fazla bilgili değiliz,kısaca grubunuzdan bahseder misiniz?
A.O.B 2007 de 4 arkadaş arasında eğlencesine müzik yapmak ve bazı görüşlerimizi yansıtmak için kuruldu. İlk başlarda her amatör grup gibi cover çaldık sonra da kendi parçalarımızı yapmak için çalışmalara başladık. İlk konserimize çıkıp bitirmeyi düşünüyorduk ama konser okadar etkileyici ve güzel geçmişti ki bu düşüncemizden vazgeçtik.Gitaristimiz ve Vokalistimiz gruptan ayrıldı ve kadromuz şöyle şekil aldı.
Vanildo- Davul-Vokal
Tofilito -Bass
Bruno- Gitar

Regining of Beer sanırım ilk ürününüz mü ?Başka bir kaydınıza rastlayamadım.
Şu ana kadar yaptığımız ilk kayıt 2009 da 25 haziranda piyasaya çıktı.Michael Jackson ‘ın ölüm günü olması da kötü bir tesadüf.Şimdi demomuzu tanıtmaya ve yeni parçalara yoğunlaşmaya çalışıyoruz.

Tarzınız için saf thrash metal diyemem punk,hardcore ve heavy metal riflerine de rastlayabiliyoruz ama old school müzik yaptığınızı söyleyebilirim,hangi grupları örnek alıyorsunuz ?
Bestelerimizde punk/hardcore etkileşimleri daha fazladır.Slayer ve Tankard en çok etkilendiğimiz gruplar onların haricinde Suicidal Tendencies,DRI ,Judas Priest ,Misfits,S.O.D ve benzerleri…

Grubunuzun adı Slayer ve Tankard karışımını andırıyor bunun bir hikayesi var mı?
"Vanildo ,davulcumuz, grubun adını Anesthesia of Death koymak istiyordu fakat bu ismin liriklerimize göre daha karanlık kaçacağını düşündük,en doğrusu bu isimdi…

S.O.D ‘den United Forces coverınız var,başka hangi grupları çalıyorsunuz?
Konserlerde Tankard ‘dan Zombie Attack ,Testament ‘ten Into the Pit ve söylediğin gibi S.O.D den United Forces çalıyoruz.

Sayfanızda konser görüntüleriniz ve çeşitli haberlerden alınmış görüntülerden oluşan bir videonuz var,grubun lirikal tarzından bahseder misin ?
Genelde gündelik hayatın anlamsızlığı ve bazı politik görüşleri yansıtıyoruz.Ayrıca zombili korku filmlerininden de etkilendiğimiz oluyor.

Sahneniz oldukça başarılı gözüküyor,az sayıda bir fan kitleniz var ama hepsi eğleniyor,grubun sahnedeki asıl amacı eğlendirmek mi ?
Evet genelde kendimizi ve izleyenleri çoşturmayı seviyoruz.Konserleri seviyoruz hem adımızı duyurmak hemde milleti eğlendirmek çok iyi bir şey.

Gelecek planlarınızdan bahseder misiniz, albüm, turne vb?
Gelen davetleri kabul ediyoruz, Türkiye’ye bizi davet edersen geliriz:) ( çok zor bir ihtimal dostum -Cenk) Bu sene sonuna doğru yeni bir şeyler yayınlayacağımızı düşünüyorum.

Alkol ile aranız nasıl diye bir soru sorayım, favori içkileriniz neler?
Yemekle ve alkolle aramız iyidir, gurme gibiyiz. Buz gibi birayı severiz, ferahlatır. (ee sürekli 30-35 derecede yaşamak kolay değil/Cenk) Ve Brezilya’nın yerel içkisi Çaçaha var, duydun mu bilmiyorum, vodka gibidir, içmekte limit yok tabi ki 🙂 (yinede limit olmalı,karaciğer vs dayanmıyor bir süre sonra 🙂 / Cenk)

Grup olarak tarzınızı hardcore piyasasına mı yoksa metal piyasasına mı daha yakın görüyorsunuz?
Bence iki tarzında ortasındayız ,iki tarzıda seviyoruz ve müziğimize yansıtıyoruz. Tam çizgideyiz umarım bundan tatmin olmaya devam ederiz.

Son olarak değişik bir soru Brezilya olarak sporda özellikle futbolda çok iyi bir ülke olduğunuzu söylemeden geçemeyeceğim, favori takımınız var mı?
Kasabamızın takımı benim favori takımımdır adı Goytacaz,mavi-beyaz renkleri var.Bu konuya deyinmişken eklemek istediğim takımın sahibi firma ile görüşüp bir marş bestelemek istiyoruz,küçük bir takım ama bizim için bir tutku 🙂

Son olarak eklemek istediklerin ?
"Bu tanıtım fırsatını bize verdiğin için teşekkür ederiz.Türkiye gibi bizden çok uzak bir ülkede bizi bulup parçalarımızı dinlediğin ve tanıtmaya çalıştığın için sana minnettarız. Myspace adresimiz aşağıda bize ulaşın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu