Kritikler

ALGAION ”Exthros”

Pulverised Records – 2010 – İsveç

Kolay değil, grup 17 yılı arkalarında bıraktı. Bu süreçte daha çok EP ve demo yayınladılar. Albüm olarak “Exthros” 17 yıllık kariyerlerinde 3.albümleri. Uzun yıllar sonra tekrardan karsımıza çıktı İsveç’li grup. Kadrodaki elemanlar bu süreçte diğer projelerine yoğunlaştılar (Pain – Vergelmen – Abemal – Host – Corparation 187 gibi..) Ve nihayet akıllarına Algaion projesi gelmiş olacak ki bu sene bizlere iyi bir dönüş yaşattılar.

Black/death metal tarzının biraz melodik öğeler eklenmesiyle akılda kalıcı 9 şarkı yer alıyor albümde (intro ve outro ile 11 oluyor) İlk 3 şarkıyı dinlediğim anda Rotting Christ ile çok fazla benzer yanlarını buldum derken,albümde birde RC coverı yapmış olmaları beni haklı çıkarttı. Grup gitar tonlarındaki sert dalgalanan riffleri ve soloları ile buna artı olarak vokal yapısı ile oldukça RC etkileşimli olduğunu gösteriyor. Metal müzikteki son donem handikaplarından biri olan grupların özgün olamayışı maalesef Algaion ile devam ediyor. Diğer eksisi ise davul tonlarını ve kaydını pek beğenmedim.

“The Last Of Cursed Days” bence albümün en iyi şarkısı. Bunun dışında “Theos Tou Aimatos” ve “That Time Is Nigh” da gayet sağlam çalışmalar..Bunlarda albümdeki büyük artılar. Piyasadaki ortalama gruplardan ayıran en önemli özellik yıllar sonra çıkardıkları albümün hem kalitesi hem de gruba hala ilgi gösteren kitlenin var olmasını gösterebilirim, kesinlikle. Kendini kurtaran bir albüm olmuş. Bir süre dinlemek keyif verebilir.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu