Kritikler

AGRESSOR ”Victim of Yourself”

Dark Sun – 2006 – Brezilya

Grup bana ilk ulaştığında thrash metal grubuna kritik yapabilir miyim diye çok tereddüt ettim çünkü arada gelen albümler dışında en son 5 yıl önce falan thrash metal dinliyordum. Bu tadı unutmuşum, Agressor da olmasa halimiz nice olurdu 🙂 İlk olarak kapaktan başlamak istiyorum, ön-arka kapaktaki, bookletin iç sayfalarındaki resimler, şarkı sözleri mükemmel bir konsept, uyumluluk içinde. Sözler eski usül thrash metal sözleri, politik, insanlığın sefaleti vs.. Üstte sözlerin ingilizcesi altta portekizcesi mevcut.

Aslında eski bir grup Agressor, 1982 yılında kurulmuş, 2 demo çıkardıktan sonra 1991 yılında dağılmış, 2001 yılında yeniden çıkan “Kill Or Die (1988)” adlı demonun ilgi görmesi üzerine grup yeniden çalışmalara başlamış ve “Victim Of Yourself” adlı ilk resmi albüm ortaya çıkmış.

Albümün soundu hayvan gibi sağlam, thrash grupları genelde daha ince gitar tonunu seçerler, bu tonla biraz oynansa death metal bile yapılabilir, çok sevdim ! Ama solo tonları gayet oldschool thrash metal tonları 🙂 Albümün prodüksiyonu çok iyi olmuş, kaliteli beste yapısını oldukça iyi öne çıkarabilmiş. Agresif vokaller bazen inceliyor glam vokal oluyor, iğrenç gay vokal değil ama, çok tatlı olmuş.

Grubun piyasaya tekrar dönmesi çok sevindirici, toy bir grup değil sakın es geçmeyin. Thrash metalin efsane olduğu zamanlardan kalmalar, eski kayıtlarını dinlemedim ama efsanevi thrash metalin çizgisi dışına çıkmış gibi gözükmüyorlar 😉

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu