Kritikler

AEON ”Bleeding The False”

Unique Leader Records – 2005 – Sweden

Son zamanlarda en çok dinlediğim albüm sanırım “Bleeding The False”. Hani yeni edindiğimiz albümleri birkaç sefer dinler ardından bizim için vazgeçilmez, efsane grupları dinlemeye devam ederiz, işte ‘AEON’ da benim için öyle bir grup (playlistimdeki sabit gruplardan) olma yolunda ilerliyor. 1999 da kurulan grubun bu albümden önce yine 1999 yılında yayınladıkları bir demoları ve 2001 de yayınladıkları “Dark Order” isimli bir EP leri bulunmakta. İstedikleri gibi bir label ile anlaşmayı beklemeleri ve grup üyelerinin değişmesi gibi sorunlar sebebiyle geciken albüm death metal sevenlerinin büyük bir kısmından tam not aldı. Din karşıtı, saldırgan ve nefret dolu lyricleri, gayet tatminkar teknik müzikleri, oldukça başarılı brutal vokalleri, kaliteli temiz bir kayıt sanırım bu beğeniyi hakettiklerinin kanıtı.

48 dakika süren albümde ikisi bonus 15 parça bulunuyor. “Cenobites” isimli intro ‘Welcome to hell’ karşılamasıyla sona ererken benim en çok beğendiğim parçalardan biri olan “Soulburner” başlıyor. Sizi bilmem ama brutal vokalde söylenen kelimeleri anlayabiliyor olmam benim için bir artı ve Tommy Dahlström bu konuda oldukça başarılı. Zaten grubu bu kadar çok sevmiş olmamın en büyük nedenlerinden biri “Defaced Creation” danda tanıdığımız Tommy’nin vokaldeki tartışma götürmez yeteneği. Albümdeki tüm parçalar birbirinden iyi olmakla beraber bir parça var ki asla tek sefer dinleyip geçemediğim her defasında yeniden başlattığım bir şarkı, albümede ismini veren ‘Bleeding the False’ dan bahsediyorum. ‘Satanic Victory’ ve ‘God Gives Head In Heaven’ da en sevilen parçalardan, eski EP lerinden ‘ Hell Unleash’ ide tekrar kaydetmişler bu albümde.

Lyriclerinde konu edindikleri temalar nedeniyle ‘Deicide’ a, soundları nedeniylede ‘Morbid Angel’ a benzetilen grup bence ilerde bu gruplar gibi kült haline gelicek, tabii aynı şekilde devam ederlerse. Siz dinlediğinizde ne düşünürsünüz bilmem ama benim için 2005’in en sağlam albümlerinden biri. Grup sitesinde bazı videoları ve mp3 leride bulunuyor : http://www.aeon666.com

Grup Kadrosu :

Zeb Nilsson – Gitar

Daniel Dlimi – Gitar

Nils Fjellström – Davul

Tommy Dahlström – Vokal

Johan Hjelm – Bass

9/10

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu