Kritikler

ABRASIVE ”The Birth… Born in Sodom”

MDD Records – 2011 – Almanya

Abrasive, Brutal Death Metal çalan bir topluluktur. Grup Almanya’da çok fazla yaygın olmayan ama son yıllarda hareketlenen death metal arenasında kendine yer edinmeye çalışıyor. 1999 yılından beri piyasada olan Abrasive “the birth…born in sodom” isimli albümleriyle piyasaya 4üncü kez kaoslarını yayıyorlar.

Grubun tarzı Avrupa stili brutal death metal çok fazla hızlanmayan ve teknik rifler ile sürekli değişmeyen daha düz ve çiğ olarak tanımlanabilir. Albümün kapak tasarımı ve kitapçığında kullanılan renkler çok itici ve erotik fanteziler ve barbar dürtülerden bahsettiğini söyleyen bir grup için oldukça power metal kaçmış… (Bence çok saçma ve yersiz bir kapak çalışması, haa özel bir anlamı varsa tabii ki onu bilemeyeceğim)

Albümün kayıtları ve miksajının yanı sıra kapak tasarımlarını da yapan Alex Ringwald ve Ralf Köhler… Gruba 2 parçada konuk vokal olarak Enpowerment grubundan Jogges ve Vulvathrone grubundan Saso yardımcı olmuş. Sit on my face isimli parçada yer yer pig vokal kullanılmasa 90lar başı klasikleşmiş death metal soundunda bir beste ile gerçekten albümü şenlendirmiş olacaklardı fakat grupta en eksik bulduğum nokta vokal biraz zayıf kalmış. Beste yapıları, kayıt kalitesi ve performans orta seviyede fakat vokal biraz daha güçlü bir brutal vokal kullanabilirdi…

Uzun lafın kısası Avrupa stili death metal sevenlerin mutlaka dinlemesini tavsiye ediyorum…

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu