Kritikler

7TH NEMESIS ”Archetype Of Natural Violence”

2001 yılında Fransa’da kurulan grubumuz, Progressive Extreme Death Metal türünde müzik yapmakta.Grup Kadrosu ise ;

Sargon : Vokaller
Efflam : Bateri
Alex S. : Gitar
Alex G. : Bas
Niko : Guitar

olarak şekillenmiştir.

Bugüne kadar ki Diskografileri ise Bir Promo CD ,Bir Split CD , 2006 Tarihli Demo: Violanta Imperatrix Mundi ve 2008 Tarihli Debut Albumleri: Archetype Of Natural Violence ‘dan oluşmakta.

Archetype Of Natural Violence İncelememize gelirsek; Albüm de 9 Adet şarkı mevcut.İlk etap da göze batan şarkılar ise : Omega Dei , Aporia, La Chair- Le Monde Et La Machine ,Forsaken ve Severance olarak sayabilirim. Albümü İlk dinlediğinizde Dark Tranquality ‘nin ilk dönem etkisini biraz hissedebilirsiniz fakat şarkıların değişkenliği ve özellikle Vokallerin kendine has yorumu farklı bir grup hüviyetine sokuyor 7th Nemesis’i. Vokallere Değinmişken, Brütal ve scream’i bir arada harmanlayan Çiğ Yapıda ,Türdaşlarından farklı bir vokal sunuyor Sargon Bize..Hatta Vokal tek tip olmadığından bazı yerlerde Six feet Under’dan Chris Barnes’ın vokalini andıran geçişlerde yok değil.

Genelde Prograsif gruplara özgü Bas-Bateri Riff uyumu 7th Nemesis’de yer yer Vokal –Bateri uyumluluğu olarak da göze batıyor.Albümu dinlerken bir çırpıda tüm şarkıları bitiriyorsunuz,buda şarkıların koşar adım ritminden,yer yer teknik death metal kulvarında olmalarından ileri geliyor.Ayrıca çift gitarlar ve bateri gayet uyumlu ve başarılı. Albüm kayıt olarak da yeterli diyebilirim, tüm enstrümanlar öne çıkmaksızın dengeli ve temiz bir kayda sahip.2009 yılında ikinci albüm çalışmalarına başlayacak olan 7th Nemesis,Son dönemde Fransadan çıkan Gojira,Novembre gibi grupların arasında yerini alacak gibi gözüküyor.

7th Nemesis’i türü sevenlere ve farklılık arayanlara özellikle tavsiye ederim…

8,5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu