Kritikler

1349 ” MASSIVE CAULDRON OF CHAOS”

Indie Recordings – 2014- Norveç

Demonoir albümünden sonra sessizliğe bürünen 1349 yeni albümleri ‘Massive Cauldron of Chaos’ ‘u karanlık takipçilerinin beğenisine sundu. Albüm grubun diğer albümlerinden çok fazla farklılık içermiyor, hızlı ve agresif bir yapıya sahip.

Son dönemde bu tarz black metal yapan gruplar azaldı,çünkü gruplar genellikle diğer tarzlar ile bestelerini sentezlemeye başladı. 1349 ; Marduk, Dark Funeral vs gibi grupların bir dönem bol miktarda kullandığı şarkının başından sonuna kadar hiç yavaşlamayan temposu ile tozu dumana katıyor.

Özellikle Panzer Division Marduk albümü tadında bulduğumu söyleyebilirim,o albüm kadar bir teknik yapı yok ama karmaşası ve savaş tınıları bana bu hissiyatı verdi. Vokallerin çok fazla efektli olduğunu iletmek zorundayım,daha keskin ve tok olabilirdi, reverb çok yüksek gibi geldi.

Enerjik beste yapısı,hızlı davulları,efektli vokalleriyle 1349 bence takipçilerinin beğenisini devam ettirecek gibi gözükse bile genel olarak albüm vasatın biraz üzerinde yer almakta…

Mengele’s ve Godslayer beğendiğim parçalardan ikisi,albüm kapağı çok sade,beyaz geri plan dikkat çekmeye birebir…Uzatmayalım,1349 bu tarzın takipçilerini tatmin edebilecek bir albüm bizlere sunmuş gözüküyor.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu