FOLGE DEM WIND ''Inhale The Sacred Poison'' (29.01.2011)


Code666 - 2011 - Fransa

Henüz çıkmamış ve Mart ayı başlarında yayınlanacak olan bir albümün kritiğini yapmak istedim sizlere. Aural music bana promo olarak gönderdiği için önceden bir fikir belirtmek istedim.

Folge Dem Wind 2005 yılında Fransa'dan çıkan Pagan Black Metal tarzında müzik yapan bir grup. 2009 yılında ilk uzun çalarları 'Thus Echoes the Earth' ile piyadaki şanslarını denemişler ancak benim o projelerinden haberim olmadı ve belki Aural Music promo göndermese gene gözümden kaçan gruplardan birisi olacak.

Albüme geçecek olursam 8 çalışma yer alıyor ve parça süreleri oldukça uzun sanırım Pagan tarzından olsa gerek çok fazla ruh içeren bir soundları var. Ruhsal bir yolculuk gibi ama asla suicidal öğeler içermiyor bu yüzden korkmanıza gerek yok :) Albümün mastering işiyle de Tom Kvalsvoll ilgilenmiş ve zamanında Dimmu Borgir, Emperor gibi grupların pek sevdiği Strype Audio stüdyoları albüm atmosferinin oluşumunda kullanılmış.

Temiz kayıt,güzel kapak çalışması ve iyi referanslara sahip olan grup başarılı bir albüm yapmış. ''Of Blood And Ether'' ve ''Of Bloody Hands And Mocking Stars'' biz buradayız diye bağıran çalışmalar olmuş. Dikkate değer..

7.9/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 433 oy)


 
SÜLFÜR ENSEMBLE 'II''   FUNERAL MIST ''Hekatomb''   DEATHFUCKER ''Fuck the Trinity''   VOMITILE ''Pure Eternal Hate''   MEMORIAM ''The Silent Vigil''   MERHUM ''Twilight Heralds Our Return''   SARINVOMIT ''Malignant Thermonuclear Supremacy''   SAPIK İNEK split w/KUAFÖR CENGİZ   KUAFÖR CENGİZ split w/GRAVEYARD   NOCTURNAL KUDETA ''Orphic Soul''   LYCANTHROPY ''A.V.R.E.I.L.''   LACOLPA ''Mea Maxima Culpa''   BLACK ALTAR/BEASTCRAFT split ''Winds ov Decay / Occult Ceremonial Rites''   DRUDKH ''Їм часто сниться капіж (They Often See Dreams About the Spring)''   WATAIN ''Trident Wolf Eclipse''   SABHANKRA ''From The  Frozen Mountains''   IXION ''Return''   NEKROHOLOCAUST ''Hymns of Ruthless Pestilence''   ATREXIAL ''Souverain''   ACEDIA ''Winter's End  & Whisper Rains''   EDGEFLAME ''Beyond  The Pale Carcass''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions